Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Kapadokya'da ters rüzgar nedeniyle 3 sıcak hava balonu Ürgüp İlçesi Sofular Köyü yakınlarında sert iniş yaptı. 3 balondaki toplam 41 kişi yaralandı. Yaralılardan 32'si tedavilerinin ardından taburcu edilirken, hayati tehlikeleri bulunmayan 9 yaralının tedavileri sürüyor.

Bugün sabahın ilk ışıklarıyla Kapadokya bölgesinin çeşitli yerlerinden havalanan onlarca balondan 3'ü, hava koşullarının aniden değişmesi, kar yağışının başlaması ve rüzgarın sert esmesiyle sürüklendi. 3 balon, Ürgüp İlçesi Sofuilar Köyü yakınlarındaki bölgeye sert için yaptı.

KORELİ TURİSTLERİN DURUMU İYİ

Nevşehir Özel Kapadokya Hastanesi Başhekimi Dr. Fatih Yakut, hastanelerine 1 rehber ile 8 Koreli turistin geldiğini söyledi. Dr. Yakut, "Kore'den gelen turistlerden 3'nün birkaç yerinde kırık var. Diğerleri ufak, tefek problemler. Durumu ciddi olan yabancı hastamız yok. Hiçbirinin hayati tehlikesi de bulunmuyor" dedi.

Olayda hafif yaralanan ve ayakta tedavi gören 32 kişinin büyük bölümünün Avrupalı ve Uzak Doğulu turistler olduğu belirtildi.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Nevşehir Valiliği'nden, Kapadokya'da bu sabah meydana gelen balon kazalarıyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

"Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Nevşehir Temsilciliğinden aldıkları izin çerçevesinde 14.03.2017 günü kalkış yapan 58 sıcak hava balonu havada iken, saat 07.30 sıralarında, öngörülemeyen ani hava değişikliği meydana gelmiştir. Hava koşulları nedeniyle bu balonlardan 5'i sert iniş yapmış ve balonlarda bulunan turistlerden 8 kişi hafif, 1 kişi ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış, yaralılar ilimizdeki hastanelere kaldırılarak tedavileri yapılmıştır."