Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa İstanbul'da kaçan boğa dehşet saçtı

    Fatih Mevlanakapı Kurban Pazarı'ndan kaçan bir kurbanlık boğa, kilometrelerce koşarak geldiği Zeytinburnu'nda 3 kişiyi yaraladı. Dehşet saçan boğanın, kırmızı renkli bir motosikletin üstünde tepindiği, bir işyerinin camlarını kırıp içeriye daldığı anlar ve mahalle sakinlerinin yaşadığı aksiyon güvenlik kameralarına yansıdı.

    İddialara göre, Gaziantep'ten kurbanlık olarak, Fatih'te bulunan Mevlanakapı Kurban Pazarı'na getirilen bir boğa, geçtiğimiz Cumartesi günü kurban satış alanından kaçtı. Peşinden koşanların yakalayamadığı boğa, Fatih ilçesinde başladığı kaçış macerasını Zeytinburnu ilçesine kadar devam ettirdi. Kilometrelerce koşarak kaçan öfkeli boğa, Zeytinburnu'nda bir sokağa dalarken, sokakta bulunan vatandaşlara da korku dolu anlar yaşattı. Firari boğa, üstünde tepindiği bir motosikleti paramparça ederken, parkta yürüyüş yapan 1 kişi ile kendisini yakalamak isteyenlerden 2 kişiyi yaraladı. Yakalanarak, bir işyerinin girişine bağlanan öfkeli boğa, işyerinin camekanını kırdı ve içeri daldı. Yaklaşık 50 kişiyi sokağa döküp peşine takan boğa, belediye ekiplerinin saatler süren uğraşının ardından uyuşturucu iğne ile sakinleştirilen boğa, yeniden kurban pazarına götürüldü. Kurban boğa dehşetinin bilançosu, 3 kişinin yaralanması ve bir iş yeri ile bir motosiklette maddi hasar oluşması oldu.

    REKLAM

    "BENİ YARALAYAMADI, TEDBİRİMİ ALMIŞTIM"

    Zinciri sıkışan firari boğayı bağlayarak kontrol altına alan Fatih Erol isimli vatandaş, köyde yaşadığı dönemde hayvancılık yaptığını ifade etti ve dehşeti anlatarak, "Arkadaşlarla oturmuş, muhabbet ediyorduk. Aşağı taraftan bir boğa koşarak geldi. Saldırdı bize, biz kaçmaya başladık. Boğayı Antepli bir arkadaş pazara getirmiş. Boğa kızmış, insanlara saldırmaya başladı. Yukarı tarafta motosiklet vardı, onu duman etti. Parkın oradan dönüp gelmiş, arkadaşlara saldırdı. Zinciri kapıya sıkışınca buraya bağladık. Arabada ip vardı, arka ayağından bağladım. Sonra da gözlerini bezle kapatıp kafasından bağladım. Biz köyde çok uğraşıyoruz bu işlerle. Beni yaralayamadı, tedbirimi almıştım kendimce. 3 kişiyi yaraladı. Parkta birini yere yığdı. Allah'tan dönemedi. Dönse, adamı duman edecekti. Çobanlar götürmek için bağladığımız yerden çözünce dükkana daldı. İğne vurdular, sakinleştirdiler, arabaya yükledik, gitti" dedi.

    REKLAM

    Öfkeli boğanın kovaladığı gençlerden biri olan Yusuf Ocak ilginç anları anlatarak, "Benim arkamdan kovaladı. Kahvehaneye girdim, boğa da parka doğru gitti. Sonra buraya geri geldim, boğa da buraya geldi. Orada bir motosikleti parçaladı, sinirli sinirli. Zinciri işyerimin kapısına takıldı, burayı da darma duman etti. Sonra sağ olsun, o ağabeyimiz bir şekilde bağladı boğayı. Boğa işyerimin kapısına bağlandığında ben içerideydim. En az yarım saat içeride kaldım" diye konuştu.

    "MOTOR KIRMIZI DİYE SALDIRMIŞ OLABİLİR"

    Kızgın boğanın üstünde tepinerek parçaladığı motosikletin sahibi ise, motosikletin kırmızı olması nedeniyle boğanın hedefi olduğunu düşündüğünü ifade ederek, "Parkta birine vuruyor. Sonra gelip bu araya giriyor, benim motora da beş on sefer, bayağı bir vurmuş yani. Motor kırmızı diye saldırmış olabilir, ben öyle tahmin ediyorum. Boğanın sahibi olan arkadaş, masrafı neyse yaptıracak" sözleriyle olayı anlattı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ