Alınan bilgiye göre, Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8'inci Ana Jet Üssü'nden öğleden sonra başlayan hareketlilik akşam saatlerine doğru en üst seviyeye ulaştı. Ard arda havalanan 10'dan fazla F-16 savaş uçağı sınırı geçerek terör örgütü PKK'nın kamplarını bombalamaya başladı. Hedefte başta Kandil ve Zap'taki kamplar olmak üzere istihbarat çalışması sonucu belirlenen yerlerin olduğu kaydedildi.

Operasyonda PKK'nın elebaşları Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan'ın bulunduğu kamplar da hedef alınırken savaş uçaklarının saat 23.30 sıralarında üslerine döndüğü belirtildi.

Harekata dair bilgiler terör örgütüne yakın yayın organlarında da yer aldı. Resmi makamlardan henüz bir açıklama yapılmadı.

"BUNDAN SONRA KONUŞULMAZ, YAPILIR"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 8 askerin şehit olduğu mayınlı saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada; "Bundan sonra konuşulmaz, yapılır.Artık her şeyi olunca göreceğiz. Ramazan ile ilgili sabrımız bitmiştir. Bundan sonra söz değil uygulama zamanıdır. Teröristlere buraları asla terketmeyeceğiz. Teröre mesafe koymayanlar da bedelini ödeyecekler" demişti.

F-16'LAR 2. KEZ BOMBALIYOR
D.bakır'dan kalkan F-16 savaş uçakları PKK kamplarını 2. kez bombaladı...
Kuzey Irak'taki terör örgütü PKK kamplarına yönelik hava harekatının ikinci dalgası sahur saatlerinde gerçekleşti. Diyarbakır 2. Taktik Hava Üs Komutanlığı'ndan saat 02.45 sıralarında havalanan 6 adet F-16 savaş uçağı, Kandil ve Zap bölgelerine bomba yağdırdı. Öte yandan, Türkiye-Irak sınırının sıfır noktasında güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler eresında çatışma yaşandığı belirtiliyor.

 Şehitlerimizin isimleri, görevleri ve fotoğrafları için TIKLAYINIZ!

  Uğurlama töreninden fotoğraflar için TIKLAYINIZ!

 Hakkari'deki hain saldırının izleri için TIKLAYINIZ!