Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Güzel Sözler Güngören deprem riski ve zemin bilgisi belli oldu! Güngören deprem riski olan mahalleler
    1

    Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ardından tüm ilçe ve mahallelerde deprem riski durumları merak edilip araştırılıyor. Güngören ilçesi ve mahalleri deprem riski de diğer ilçe mahalleler gibi araştırılıyor. Güngören ilçesi ve mahalleleri deprem riski İBB Haritasında yer aldı. Peki, Güngören deprem riski ne, depreme ne kadar dayanıklı? İşte Güngören deprem riski raporu...

    2

    Güngören, İstanbul'un bir ilçesidir. İlin batı yarısında Çatalca Yarımadası'nda yer alır; Türkiye‘nin 7 km kare alanı ile yüzölçümü bakımından en küçük ilçesidir. 3 Haziran 1992'de ilçe olan Güngören, doğuda Zeytinburnu, Esenler güneyde Bakırköy, batıda Bahçelievler kuzeybatıda Bağcılar ilçelerine komşudur. 11 mahalleden oluşan ilçeye bağlı kırsal yerleşme yoktur.

    GÜNGÖREN DEPREM HARİTASI İÇİN TIKLAYIN

    3

    İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ile ortaklaşa yürüttüğü Deprem Risk Analiz Çalışması kapsamında, İstanbul’daki 146 bin 987 binaya risk taraması gerçekleştirildi. En tehlikeli ikinci ilçe Güngören olduğu belirlendi.

    Haberi Hazırlayan: Mehmet Kerem Hançer

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ