Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Son Dakika

Cinsel taciz Haberleri, Güncel Cinsel taciz haberleri ve Cinsel taciz gelişmeleri

cinsel taciz haberleri

Son dakika cinsel taciz haberleri ile ilgili Habertürk'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cinsel taciz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cinsel taciz haber sayfamızda...
 • Hollanda'da mahkeme sözlü cinsel tacizi tazminatsız işten çıkarma nedeni saydı

  BBC, 16 Nisan 2021

  Hollanda'da mahkeme sözlü cinsel tacizi tazminatsız işten çıkarma nedeni saydı

  Arnhem Bölge Mahkemesi, sözlü cinsel tacizi, doğrudan işten çıkarma nedeni saydı. Kadın meslektaşını sözle taciz eden 30 yıllık erkek çalışan hem tazminat hem de işsizlik yardımı alamayacak.

 • İngiltere'de okullarda cinsel tacize karşı harekete geçildi!

  BBC, 29 Mart 2021

  İngiltere'de okullarda cinsel tacize karşı harekete geçildi!

  İngiltere'de polis, okul çağındaki çocukların bir internet sitesi üzerinden dile getirdikleri cinsel taciz ve saldırı iddialarının ulusal çapta yeni bir skandalın ipuçları olabileceğini söylüyor. Çoğu çocukların başka çocuklar hakkında dile getirdiği şikayetlerden oluşan binlerce paylaşım yapması üzerine polis bir telefonla yardım hattı açmaya karar verdi.

 • Afganistan'da hükümeti sarsan cinsel taciz skandalı: 'Etrafınızdaki bütün erkekler sizinle cinsel ilişkiye girmek istiyor'

  BBC, 11 Temmuz 2019

  Afganistan'da hükümeti sarsan cinsel taciz skandalı: 'Etrafınızdaki bütün erkekler sizinle cinsel ilişkiye girmek istiyor'

  Afganistan, bakanlar dahil birçok hükümet yetkilisinin çok sayıda kadına cinsel tacizde bulunduğu suçlamalarıyla çalkalanıyor. Yetkililer iddiaları reddediyor, BBC'nin konuştuğu kadınlar ise "Sistematik cinsel taciz var" diyor. Kabil'den Yogita Limaye'nin haberi.

 • Yargıtay'dan iş yerinde cinsel tacize emsal karar

  Sosyal Güvenlik, 14 Mart 2019

  Yargıtay'dan iş yerinde cinsel tacize emsal karar

  Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, iş yerinde cinsel tacizde bulunan işçinin eylemini, işveren için haklı fesih nedeni saydı

 • Kevin Spacey bugün 'cinsel taciz' suçlamasıyla mahkemeye çıkıyor

  BBC, 07 Ocak 2019

  Kevin Spacey bugün 'cinsel taciz' suçlamasıyla mahkemeye çıkıyor

  Aktör Kevin Spacey, bugün 2016 yılında 18 yaşında bir gence cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla ilgili olarak Massachusetts'de mahkeme önüne çıkıyor. Mahkeme Spacey'nin duruşmada bizzat bulunmasını emretti.

 • Kevin Spacey'nin 'komiye cinsel taciz' videosu polise teslim edildi

  BBC, 28 Aralık 2018

  Kevin Spacey'nin 'komiye cinsel taciz' videosu polise teslim edildi

  ABD'de, Massachusetts polisinin elinde, Oscar ödüllü aktörün, onu cinsel tacizle suçlayan 18 yaşındaki bir kominin cinsel organına dokunurken çekildiği iddia edilen bir video olduğu açıklandı. Spacey en az 8 erkeğe cinsel tacizde bulunmakla suçlanmıştı.

 • Kevin Spacey cinsel tacizden suçlu bulundu, iddialara 'Frank Underwood' olarak yanıt verdi

  BBC, 25 Aralık 2018

  Kevin Spacey cinsel tacizden suçlu bulundu, iddialara 'Frank Underwood' olarak yanıt verdi

  ABDli aktör, sosyal medya hesaplarından House of Cards'taki Frank Underwood rolüne bürünüp cinsel taciz iddialarını yalanladığı bir video paylaştı.

 • Google çalışanlarından cinsel tacizler nedeniyle dünya çapında iş bırakma eylemi

  BBC, 01 Kasım 2018

  Google çalışanlarından cinsel tacizler nedeniyle dünya çapında iş bırakma eylemi

  Şirket çalışanları, Google'ın kadın meslektaşlarına muamelesini protesto için bugün dünya çağında iş bırakma eylemine gidiyor. Çalışanlar masalarına "Masamda değilim, çünkü cinsel taciz, suistimal, şeffaflık eksikliği ve herkese uygun olmayan bir işyeri kültürünü protesto için iş bırakma eylemi yapıyor olacağım" yazılı bir not bırakacak.

 • American Horror Story: Cinsel tacize karşı Cadılar Konseyi

  Dünya, 20 Ekim 2018

  American Horror Story: Cinsel tacize karşı Cadılar Konseyi

  ABD’de yargıç Kavanaugh’ın Yüksek Mahkeme’ye atanması henüz sindirilmiş, unutulmuş değil. Cinsel taciz suçlamasına karşın yerini bulmayan adaleti sağlamak için son çare, cadılar bugün afsun seansı düzenliyor. Bağlama büyüsü veya lanet okuma değil, bilumum cinsel tacizcilerle, onları koruyup kollayan ve ödüllendiren ataerkil düzeni doğa güçleri cezalandırsın diye bir ritüelmiş sadece. Daha önce Trump’ı bağlama büyüsü tutmamıştı ama Katolik cemaatleri yine de her ihtimale karşı Kavanaugh’ı cadıların şerrinden korumak için şeytan çıkarma ayini düzenleyecekmiş. Büyü ve ayin bahane, siyasi yarılmanın son manzarası karşınızda… Habertürk yazarı Ayşe Özek Karasu yazdı

 • Kiliselerde cinsel taciz skandalları, intihar ve istifalar sürüyor!

  Dünya, 20 Eylül 2018

  Kiliselerde cinsel taciz skandalları, intihar ve istifalar sürüyor!

  Dünyanın hemen hemen her yerinde kiliseler cinsel taciz skandallarıyla çalkalanıyor. Yapılan araştırmalar ve soruşturmalar, on binlerce çocuğun istimara uğradığını ortaya koyuyor. Bu istismarların bazıları örtülürken, bazıları hapis cezaları ve tazminatla, bazıları ise istifalar ve rahiplerin intiharlarıyla sonuçlandı

 • Cinsel tacizde 27,5 milyon dolarlık uzlaşma!

  Dünya, 19 Eylül 2018

  Cinsel tacizde 27,5 milyon dolarlık uzlaşma!

  New York'ta küçük birer çocukken Katolik Kilisesinde öğretmenlerinin cinsel tacize uğradıklarını belirten 4 erkeğin, Brooklyn Psikoposluk Bölgesi ile toplamda 27,5 milyon dolarlık anlaşmaya vardığı belirtildi

 • Hollanda: Kadın göçmen işçilere yönelik cinsel taciz 'endişe verici boyutta'

  BBC, 31 Mart 2018

  Hollanda: Kadın göçmen işçilere yönelik cinsel taciz 'endişe verici boyutta'

  Hollanda istihdam piyasasında kadın göçmen işçilere yönelik cinsel taciz olaylarının endişe verici biçimde arttığı açıklandı. İşyerinde cinsel tacizin en büyük kurbanı ise, Polonyalı kadın işçiler.

 • 2000 nüfuslu beldede 151 cinsel taciz vakası

  BBC, 22 Mart 2018

  2000 nüfuslu beldede 151 cinsel taciz vakası

  Norveç'in kuzeyinde Sami halkının yaşadığı küçük bir beldede 1950'li yıllardan bugüne 151 cinsel taciz vakası yaşandı. Mağdurlar, yetkililerin kendilerini dinlemediğinden şikayetçi. Ama son yıllarda tacizlerin ortaya çıkmasıyla hükümet de engel olmak için harekete geçmeye başladı.

 • BBC muhabiri Rus milletvekilinin 'cinsel tacizine uğradı'

  BBC, 07 Mart 2018

  BBC muhabiri Rus milletvekilinin 'cinsel tacizine uğradı'

  BBC Rusça Servisi'nden Farida Rustamova, üst düzey Rus siyasetçi Leonid Slutsky'nin cinsel tacizine uğradığını açıkladı. Rustamova Slutsky'yi cinsel tacizle suçlayan üçüncü Rus gazeteci oldu.

 • ABD jimnastik takımının eski doktoru '256 sporcuya cinsel tacizde bulundu'

  BBC, 01 Şubat 2018

  ABD jimnastik takımının eski doktoru '256 sporcuya cinsel tacizde bulundu'

  ABD olimpik jimnastik takımının eski doktoru Larry Nassar'ın geçmişte cinsel tacizde bulunduğu bilinen kadın sporcuların sayısının 265'e çıktığı açıklandı.

 • Yargıtay'dan emsal olacak 'cinsel taciz' kararı!

  Gündem, 11 Ocak 2018

  Yargıtay'dan emsal olacak 'cinsel taciz' kararı!

  Yargıtay, "bana sen lazımsın", "insan sevdiğine nazlanır kızım" ve "seni cidden seviyorum" diye mesajlar çeken sanığın cinsel taciz suçundan mahkum olmasını onadı. Bu kararla birlikte, "bana sen lazımsın" sözü cinsel taciz kabul edilmiş oldu

 • Cinsel taciz mağdurlarının kıyafetlerini toplayan Hint kadın

  BBC, 28 Aralık 2017

  Cinsel taciz mağdurlarının kıyafetlerini toplayan Hint kadın

  Hint aktivist ve sanatçı Jasmeen Patheja, cinsel tacize uğrayan kadınların o gün üstlerinde olan elbiseleri biriktirerek, evini bir müzeye dönüştürdü. Patheja, taciz mağduru kadınların çok sık duyduğu 'Sen aranmış olmayasın?' sorusu karşısında, bu kıyafetlerin birer 'tanık' olduğunu söylüyor.

 • Netflix cinsel tacizle suçlanan Kevin Spacey ile bağlarını kopardı

  BBC, 04 Kasım 2017

  Netflix cinsel tacizle suçlanan Kevin Spacey ile bağlarını kopardı

  Netflix şirketi, cinsel taciz iddialarının ardından House of Cards dizisinin yıldızı Kevin Spacey ile bağlarını kopardı. Netflix'ten yapılan açıklamada, bu hafta içinde dondurulan House Of Cards dizisine, Spacey olmadan devam edilip edilemeyeceğine ilişkin yapımcılarla görüşüleceği belirtildi.

 • Cinsel tacizle suçlanan ünlü yapımcı Harvey Weinstein hakkında ABD ve İngiltere'de soruşturma açıldı

  BBC, 12 Ekim 2017

  Cinsel tacizle suçlanan ünlü yapımcı Harvey Weinstein hakkında ABD ve İngiltere'de soruşturma açıldı

  Oscar ödüllü ünlü yapımcı Harvey Weinstein'ı cinsel tacizle suçlayanlar arasında Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie ve Cara Delevingne de var. Weinstein ise "Karşılıklı rıza olmadan herhangi bir cinsel ilişkiye girmedim" diyor.

 • Sapık dedeye hapis cezası! Torununa 8 yıl cinsel tacizde bulundu!

  Gündem, 14 Şubat 2017

  Sapık dedeye hapis cezası! Torununa 8 yıl cinsel tacizde bulundu!

  Dede ve babaannesiyle kalan A.D.İ., 8 yaşındayken iddiaya göre dedesinin cinsel tacizine maruz kalmaya başladı

 • 'Çıplak fotoğraf' davasında 'pes' dedirten savunma!

  Gündem, 06 Ekim 2021

  'Çıplak fotoğraf' davasında 'pes' dedirten savunma!

  İstanbul'da yaşayan ve özel bir havayolu şirketinde çalıştığını söyleyerek genç kızdan iş vaadiyle çıplak fotoğraflarını isteyen sanık, ‘cinsel taciz’ suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada savunmasıyla 'pes' dedirtti. Kendini "Ben sadece göz kararımla kendisine yardımcı olmak istedim" diyerek savunan sanığın cezası da belli oldu

 • Müdür yardımcısına iki kız çocuğuna cinsel taciz davası

  Gündem, 05 Ekim 2021

  Müdür yardımcısına iki kız çocuğuna cinsel taciz davası

  İzmir'in Bornova ilçesinde bir ortaokulda müdür yardımcısı olarak görev yapan E.D (40) hakkında, oturduğu sitenin lobisinde karşılaştığı, yaşları 14 ve 15 olan iki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla dava açıldı. E.D. ayrıca, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan idari soruşturma kapsamında görevinden uzaklaştırıldı.

 • ABD jimnastiğinde taciz skandalı: FBI görmezden geldi!

  Dünya, 16 Eylül 2021

  ABD jimnastiğinde taciz skandalı: FBI görmezden geldi!

  ABD'li olimpiyat şampiyonu jimnastikçi Simone Biles ve takım arkadaşları, ABD Olimpiyat Jimnastik Takımı'nın eski doktoru Larry Nassar tarafından cinsel tacize uğradıklarını ancak FBI'in cinsel tacizi görmezden geldiğini söyledi. Yüzlerce kadının tacize uğradığı belirtilirken, FBI'in rolünü soruşturmak üzere toplanan Senato Adalet Komisyonu önünde ifade verdi.

 • ABD ordusunda on binlerce cinsel saldırı vakası

  Dünya, 02 Temmuz 2021

  ABD ordusunda on binlerce cinsel saldırı vakası

  Bağımsız İnceleme Komisyonu'nun ABD ordusunda yaptığı incelemede son 11 yılda orduda 135 bin cinsel saldırı ve 509 bin cinsel taciz vakasının görüldüğü ve komuta kademesinin bu sorunu çözme konusunda başarısız olduğu ortaya çıktı.

 • Arda Turan'ın davası yeniden başladı!

  Gündem, 07 Nisan 2021

  Arda Turan'ın davası yeniden başladı!

  Şarkıcı Berkay Şahin'in eşi Özlem Şahin'e karşı cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla beraatine karar verilen futbolcu Arda Turan'ın davasının İstinaf Mahkemesi'nce bozulmasının ardından yeniden yargılanmasına başlandı. Mahkeme, sanık Arda Turan ve Özlem Şahin'in duruşmalara katılması kararından dönülmesine hükmetti. Duruşma, futbolcu Burak Yılmaz tanık olarak dinlenmesi için liglerin bitmesi gözetilerek 16 Haziran'a bırakıldı

 • İngiltere'deki cinsel taciz araştırmasından çarpıcı sonuçlar

  Dünya, 10 Mart 2021

  İngiltere'deki cinsel taciz araştırmasından çarpıcı sonuçlar

  İngiltere'de yayımlanan bir araştırma, ülkedeki kadınların yüzde 80'inin, 18-24 yaş aralığındakilerin ise yüzde 97'sinin kamusal alanda cinsel tacize uğradığını ortaya koydu.

 • Pentagon'dan ordu içindeki cinsel taciz raporu!

  Dünya, 26 Şubat 2021

  Pentagon'dan ordu içindeki cinsel taciz raporu!

  ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, 2019-2020 eğitim döneminde ABD Deniz ve Hava Akademilerinde bildirilen cinsel istismar vakası sayılarının son iki yıla 20 vaka azalarak, 129´a düştüğünü açıkladı.

 • Engelli gence cinsel saldırı iddiası!

  Gündem, 03 Ocak 2021

  Engelli gence cinsel saldırı iddiası!

  Çanakkale'nin Biga ilçesine bağlı Güvemalan köyünde fırın ve market işleten M.D. (56), zihinsel engelli erkek N.T.'ye (25) cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. Korkunç iddianın hemen ardından köyde kimliği belirsiz kişiler, M.D.'nin aracını devirdi, iş yerinin camlarını kırıp, önündeki tezgahları dağıttı

 • Yargıtay cinsel tacizi affetmedi

  Sosyal Güvenlik, 03 Kasım 2020

  Yargıtay cinsel tacizi affetmedi

  İşyerinde cinsel taciz işçi ve işveren açısından haklı fesih sebebidir. Cinsel tacize uğrayan işçi istifa ettiğinde kıdem tazminatını alır. İşyerinde cinsel tacizle suçlanan kişi işverence tazminatsız işten atılır. Yargıtay, ceza davasında beraat etmiş olsa bile cinsel tacizle suçlandığı için işten atılan işçiye kıdem tazminatı ödenemeyeceğine hükmetti. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın haberi

 • Kadınlara taciz şüphelisi: Kendime engel olamıyorum

  Gündem, 31 Temmuz 2020

  Kadınlara taciz şüphelisi: Kendime engel olamıyorum

  Bursa'da kadınlara cinsel tacizde bulunduğu öne sürülen 19 yaşındaki Batuhan Karayılan tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Emniyetteki sorgusunda suçlamaları kabul eden Karayılan'ın, "Kadın gördüğüm zaman kendime engel olamıyorum" dediği öğrenildi. Kamera görüntülerinde şüphelinin bir kadını takip ettiği, diğer bir kamera görüntüsünde ise cinsel tacizi gerçekleştirdikten sonra kaçtığı görülüyor

 • Cinsel tacize 'babacan tavır' kararı!

  Gündem, 05 Temmuz 2020

  Cinsel tacize 'babacan tavır' kararı!

  Bursa'da bir kamu kurumunun müdürü, emri altında çalışan kadın memurun kalçasına dokundu. Olay sonrası genç kadın, konuyu yargıya taşıdı. Ağır Ceza Mahkemesi'nin "cinsel saldırı gerçekleşmiştir" kararının temyiz edilmesiyle devreye giren Yargıtay, "Müdür babacan tavır sergilemiştir" diyerek oy çokluğu ile verdiği kararla mahkumiyet kararını bozdu

 • Demokratların başkan adayı için şok suçlama!

  Dünya, 13 Nisan 2020

  Demokratların başkan adayı için şok suçlama!

  Demokratların 2020 başkanlık seçimindeki adayı Joe Biden’ın hakkında cinsel taciz suçlaması yapıldı.

 • Cinsel tacizden mahkum olan kardinalin cezası temyizde bozuldu!

  Dünya, 07 Nisan 2020

  Cinsel tacizden mahkum olan kardinalin cezası temyizde bozuldu!

  Avustralya Yüksek Mahkemesi, Melbourne’da görev yaptığı dönemde kilise korosundaki iki erkek çocuğa cinsel tacizde bulunmaktan 6 yıla mahkum olan eski Kardinal George Pell’in temyiz başvurusunu kabul etti.

 • Yargıtay affetmedi! Tazminatsız kovulma...

  Sosyal Güvenlik, 27 Mart 2020

  Yargıtay affetmedi! Tazminatsız kovulma...

  İş arkadaşına cinsel tacizde bulunanlar hem işini kaybediyor, hem de yıllarca çalıştıkları iş yerinden tek kuruş kıdem tazminatı alamıyorlar. İş Kanunu, tacize uğrayan çalışanlara da işverenin gerekli önlemi almaması halinde iş akdini fesih hakkı tanıyor. Yargıtay, iş arkadaşı kadına SMS ile mesaj gönderen ve kadının tepki göstermesi üzerine özür dilediği halde işten atıldığı gerekçesiyle işverenin tazminat ödemesini öngören yerel mahkeme kararını bozdu. Yargıtay, iş yerinde taciz ile ilgili tüm çalışan ve işverenlere ders niteliğinde bir karara imza attı. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın haberi

 • Erdeniz'e 'cinsel saldırı' suçundan hapis cezası

  Magazin, 07 Şubat 2020

  Erdeniz'e 'cinsel saldırı' suçundan hapis cezası

  Bebek'te bulunan bir barda 3 yıl önce Deniz B. isimli kadına yönelik "Cinsel taciz" suçundan 5 bin 400 lira para cezasına çarptırılan basketbolcu Caner Erdeniz, kararın istinaf mahkemesinde bozulmasının ardından yeniden yargılandı. Sanık Caner Erdeniz yeniden yapılan yargılamada, "Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı" suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, sanık Erdeniz hakkındaki hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi

 • Şeytanın avukatı Donna

  Dünya, 26 Ocak 2020

  Şeytanın avukatı Donna

  Seri cinsel tacizci Harvey Weinstein’ın New York’ta yargılandığı davada hukuk adına bir pespayelik sergileniyor. Adamın avukatı Donna Rotunno eliyle. “Donna” kadın anlamına geliyor ama “kadın” olduğu şüpheli. Çünkü kadın olsa, mahkemede cinsel saldırı mağduruna şu soruları sormazdı: “Kapıyı neden gecelikle açtın? Neden kaçmadın?” Chicagolu avukat Donna’nın profili mi - bütün servetini cinsel tacizcileri savunarak yapmış! Saldırgan savunma tarzı nedeniyle “Mahkemelerin buldogu” lakabıyla anılıyor. Weinstein marifetiyle yeşeren “MeToo” kadın hareketini de tehlikeli buluyormuş. Habertürk yazarı Ayşe Özek Karasu yazdı

 • İntiharın nedeni patron tacizi!

  Gündem, 19 Ocak 2020

  İntiharın nedeni patron tacizi!

  İzmir'in Çiğli ilçesinde, oturduğu dairenin balkonunda çamaşır ipini boğazına bağlayıp, kendisini boşluğa bırakarak intihar eden Şengül K.'nın, bıraktığı notta, eski patronu tarafından tacizine uğradığını yazdığı belirtildi. Şengül K.'nın çocukları, annesinin ölümüne neden olduğunu iddia ettikleri H.Y.'den şikayetçi oldu

 • 12 yaşındaki baldıza cinsel taciz sanığına beraat

  Gündem, 15 Ocak 2020

  12 yaşındaki baldıza cinsel taciz sanığına beraat

  Adana'daki iğrenç iddiada flaş gelişme yaşandı. Boşandığı eşi T.B.'nin 12 yaşındaki kız kardeşi E.N.S.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan T.S., delil yetersizliğinden beraat etti. Karara tepki gösteren E.N.S.'nin ailesi, dosyayı İstinaf Mahkemesi'ne taşıyacak. Eski eşinin kız kardeşine ilgi duymaya başladığını öğrenince boşandıklarını öne süren T.B., "Benim çocuğumun teyzesiyle arasında bir yaş var. Teyzesini de götürüyordu yanına. Götürdüğü sırada serviste, tenha yerlerde taciz etmiş. Kız kardeşim de bunu bizden 5 yıl boyunca saklamış. Olayı kızımdan öğrendik" dedi

 • Weinstein'a bir şok daha

  Dünyadan, 07 Ocak 2020

  Weinstein'a bir şok daha

  Aralarında ünlü aktrislerin bulunduğu çok sayıda kadının cinsel taciz iddialarının odağındaki film yapımcısı Harvey Weinstein hakkında Los Angeles'ta yeni bir dava açıldı