Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Son Dakika

Sigorta haftası Haberleri, Güncel Sigorta haftası haberleri ve Sigorta haftası gelişmeleri

 • Sigortacı pandemide tam not aldı

  Sigorta, 04 Haziran 2021

  Sigortacı pandemide tam not aldı

  Türkiye’de sigortacılığın çatı kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından 31 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında düzenlenen “Sigorta Haftası”, bugün gerçekleşen kapanış panelleriyle tamamlandı. Sigorta Buluşmaları Panellerinin son gününde uzman konuklar doğal afetler ve pandemi karşısında sigortacılık sektörünün başarılı yönetiminin yanı sıra kapsayıcı ve güvence veren konumunun altını çizdi. Uzmanlar ayrıca Trafik Sigortası konusunda yeni kanuni düzenlemenin önemine de değindi.  

 • Covid masrafının 2 milyarı sigortadan

  Sigorta, 01 Haziran 2021

  Covid masrafının 2 milyarı sigortadan

  Türkiye Sigorta Birliği tarafından düzenlenen “Sigorta Haftası” açılış paneli ile başladı. TSB Başkanı Atilla Benli, SEDDK Başkanı Türker Gürsoy ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yer aldığı panelde sigortanın Türkiye ekonomisine katkıları değerlendirildi. Sigorta Haftası 31 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında sigortacılığı ilgilendiren önemli konulardaki panellerle devam edecek. TSB Başkanı Benli, "Pandeminin başlangıcından bu yana; direkt pandemiye ilişkin olarak hayat sigortalarında 750 milyon TL, sağlık sigortalarında ise 228 milyon TL; Elâzığ ve İzmir deprem felaketlerinde ise 717 milyon TL tazminat üstlendik. Bu rakamlara, pandemi kapsamında sigortalılarımıza sağladığımız diğer imkanları da kattığımızda halkımıza yaklaşık 2 Milyar TL gibi önemli ölçekte bir destek sağlamış olmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

 • Elazığ'a 220 milyon ödeme

  Sigorta, 12 Ekim 2020

  Elazığ'a 220 milyon ödeme

  Sigorta Haftası kapsamında bir açıklama yapan Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), kuruluşundan bu yana sigortalılık oranlarının ve sigorta bilincinin artması için çalışmalar yürütüyor. Türkiye genelinde yüzde 56’lık sigortalılık oranına ulaşan DASK, 220 milyon TL’si Elazığ’da yaşanan son depremde olmak üzere 20 yılda toplam 440 milyon TL hasar ödemesi gerçekleştirdi. 25 milyar TL ödeme gücüne sahip kurum, afet yönetim süreçlerini geliştirmek için de çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak e-devlet üzerinden hasar dosyası görüntüleme, eksik evrak tamamlama ve hasar ihbarı işlemleri de hizmete açıldı. DASK Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler, “Türkiye’de deprem güvencesiz konut bırakmama hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

 • Sigortasız olmaz

  Sigorta, 12 Ekim 2020

  Sigortasız olmaz

  Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği Başkanı Atilla Benli, sigortacılığın hem ekonominin sürekliliği hem de vatandaşların güvende hissetmesi için kritik bir fonksiyon üstlendiğini; birlik olarak tüm paydaşlarıyla sürdürülebilir büyümeyi sağlama ve sigorta farkındalığını yükseltme hedefiyle çalıştıklarını ifade etti.  

 • Sigorta Haftası'na az kaldı!

  Makro Ekonomi, 20 Mayıs 2011

  Sigorta Haftası'na az kaldı!

  Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği ‘Sigorta Haftası’na yönelik biz dizi faaliyette bulunacak.

 • Emsal karar çıktı! 9.5 yıllık ödeme yapılacak

  İş-Yaşam, 08 Mart 2015

  Emsal karar çıktı! 9.5 yıllık ödeme yapılacak

  9 yıl boyunca ‘gündelikçi’ olarak gittiği evden bir sabah kovulan Ayten Kargın, geçmişe yönelik sigorta primlerini almak için işverenlerine ve SGK’ya açtığı davayı kazandı.

 • Trafik sigortasında indirimler başladı

  İş-Yaşam, 23 Mayıs 2016

  Trafik sigortasında indirimler başladı

  Trafik sigortasında yasal düzenleme yapıldıktan sonra gözler astronomik artan primlere çevrilmiş durumda. Sektör yetkililerinin verdiği bilgiye göre yüzde 5 gibi cüzi indirimler yapılmaya başlandı

 • Trafik sigortası fiyatı düşebilir...

  Otomobil, 24 Mayıs 2016

  Trafik sigortası fiyatı düşebilir...

  Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Ülger: "Geçen yıl zararımızın neredeyse yüzde 60'ını emsalden ödedik. Emsalden doğan zarar fiyatlara yansıdı" dedi

 • Galatasaray set vermedi

  Voleybol, 13 Ocak 2019

  Galatasaray set vermedi

  Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin 12. haftasında Galatasaray HDI Sigorta, deplasmanda Çanakkale Belediyespor'u 3-0 yendi

 • Risk varsa sigortası da var

  Sigorta, 27 Mayıs 2019

  Risk varsa sigortası da var

  Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Sigorta Haftası için “Risk Varsa, Sigortası da Var” sloganıyla bir farkındalık kampanyası başlatıyor.

 • Sigorta memleket meselesi

  Sigorta, 29 Mayıs 2019

  Sigorta memleket meselesi

  Türkiye Sigorta Birliği’nin Sigorta Haftası vesilesiyle düzenlediği “Sigorta ve Emeklilik Konferansı” tüm paydaşların katılımıyla gerçekleşti. Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Can Akın Çağlar, “Her 4 evden 3’ünün konut sigortası, yarısının DASK’ı yok. İşyerlerinin de yarısının yangın sigortası bulunmuyor. İklim değişikliğinin getirdiği ve giderek artan riskler, insanımızın yıllarca biriktirdiklerinin, emeklerinin bir anda heba olmasına neden oluyor. Sigorta bilincinin geliştirilmesi memleket meselesi. Unutmayalım ki bugününü koruma altına almayan toplumlar geleceklerini güvence altına almazlar” dedi.

 • Yoga da var kan bağışı da

  Sigorta, 21 Haziran 2019

  Yoga da var kan bağışı da

  Mapfre Sigorta'nın dünya genelinde faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde düzenlediği ‘Mapfre Sağlık Haftası’, bu yıl 10-14 Haziran tarihleri arasında kutlandı. Türkiye’de de Mapfre Sigorta’nın sağlık ve iyi yaşam alanında uzman isimlerin katılımıyla gerçekleştirdiği etkinliklerde, çalışanlar sağlıklı sürprizlerle dolu keyifli bir hafta geçirdi.

 • Axa çocuklar için koştu

  Sigorta, 08 Kasım 2019

  Axa çocuklar için koştu

  Axa Sigorta çalışanları İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul’un düzenlediği Vodafone 41. İstanbul Maratonunda AXAFit koşu ekibi olarak yer aldı. AXA Sigorta ayrıca Maraton’da sporculara destek olan sağlık ekibini oluşturan Sportoteam’in de sigorta sponsoru oldu.  

 • Basketbolda toplu sonuçlar

  Basketbol, 15 Aralık 2019

  Basketbolda toplu sonuçlar

  ING Basketbol Süper Ligi'nin 12. haftası 4, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 9. haftası ise 5 maçla başladı. Türkiye Basketbol 1. Ligi'nin 11. haftası 5 maçla devam ederken, Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi'nin 12. haftası 5 karşılaşmayla sona erdi

 • Filede günün sonuçları

  Voleybol, 16 Şubat 2020

  Filede günün sonuçları

  Voleybolda Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin 17. haftası 2 maçla tamamlanırken, AXA Sigorta Efeler Ligi'nde 18. hafta, oynanan tek müsabakayla devam etti

 • Günde 38 kuruşa deprem sigortası

  Sigorta, 02 Mart 2020

  Günde 38 kuruşa deprem sigortası

  Zorunlu Deprem Sigortası poliçesine günde ortalama 38 kuruş ödeyerek sahip olmanın mümkün olduğunu belirten Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, ülkemizin en önemli gerçeği olan depremlerden sonra hayatın normale dönmesi ve hasarların tazmin edilmesi noktasında sigorta sektörünün önemine işaret ederek, “Güvenli yarınlar için Zorunlu Deprem Sigortası yanında, eşya ve konut sigortası, iş yeri sigortası ve kaskonun da depreme karşı teminat sağladığını unutmayalım” dedi.  

 • Voleybolda toplu sonuçlar

  Voleybol, 07 Mart 2020

  Voleybolda toplu sonuçlar

  AXA Sigorta Efeler Ligi'nde 4, Vestel Venus Sultanlar Ligi'nde ise 1 maç oynandı

 • Efeler Ligi'nde ikinci hafta 4 maçla başladı

  Voleybol, 16 Eylül 2020

  Efeler Ligi'nde ikinci hafta 4 maçla başladı

  Voleybolda AXA Sigorta Efeler Ligi'nin ikinci haftası, 4 maçla başladı.

 • İşte deprem sigortalı bina sayısı

  Sigorta, 28 Şubat 2021

  İşte deprem sigortalı bina sayısı

  Deprem bölgesinde yer alan Türkiye'de 17 milyon 682 bin 80 konutun sadece yüzde 56,70'inin Zorunlu Deprem Sigortası bulunuyor. Marmara yüzde 68 ile en fazla sigorta yaptıran bölge olarak öne çıkarken, Karadeniz yüzde 44,80 ile sigortaya en az ilgi gösteren bölge oldu. Zorunlu deprem sigortalılık oranı en yüksek iller yüzde 94,50 ile Bolu, yüzde 90,60 ile Yalova ve yüzde 87,60 ile Tekirdağ olurken, sigortalılık oranının en düşük olduğu iller yüzde 14,50 ile Hakkari, yüzde 23,40 ile Batman ve yüzde 24,50 ile Şırnak olarak belirlendi. DASK'ın kurulduğu Eylül 2000'den bu yana meydana gelen depremler sonrasında hasar sahiplerine 760 milyon liralık ödeme yapıldı

 • Trafik sigortası 'skoru' geliyor

  Sigorta, 01 Haziran 2021

  Trafik sigortası 'skoru' geliyor

  Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy "Trafik kuralı ihlalleri sonucu uygulanan sürücü ceza puanları, sürücü belgelerine el konulma süresi gibi risk değerlendirmesinde esas alınabilecek bilgiler göz önünde bulundurularak sigorta skoru hesaplanması projesini, iyi sürücü-kötü sürücü ayrımı yapılabilmesine katkı sağlaması ve sigorta şirketleri tarafından primlerin daha adaletli bir şekilde belirlenmesine imkân sağlaması bakımından oldukça önemsiyoruz" dedi.