Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Heyelan tehdidi altındaki mahalleli çaresiz

    Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde Şehit Mustafa Yağız Mahallesi 547 sokak sakinleri, sokakta meydana gelen heyelandan dolayı her gün ölüm korkusuyla yaşıyorlar.

    Kadirli ilçesinebağlı Şehit Mustafa Yağız Mahallesi 547 sokakta oturanlar toprak zeminde meydana gelen çöküntülerden dolayı zor günler geçiriyor.

    Dik bir toprak zeminli sırtta kurulu olan sokakta zemin her geçen gün kayıyor. Geçtiğimiz hafta Osmaniye ili genelinde etkili olan sağanak yağışların ardından evlerin bulunduğu alanda meydana gelen büyük heyelan ise sokak üzerinde kurulu 10 evi tehdit ediyor.

    REKLAM

    'ÖZELLİKLE GECE KORKUYORUZ'

    Toprak kayması ve çöküntülerin büyük yarıklar oluşturduğu mahallede, 547 sokağın sakinleri çaresizce korku dolu günler geçiriyor. Heyelan yüzünden her gün ölüm korkusuyla yaşadıklarını belirten mahalle sakinlerinden Zekiye Paksoy, “Heyelan benim evime ulaşmak üzere. Dişimizden tırnağımızdan arttırarak bir ev yaptırdık. O da bu şekilde heyelana gidecek. Mahalle komple heyelandan yıkılacak. Özellikle gece yatarken çok korkuyoruz” şeklinde konuştu.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ