Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Isparta AK Parti milletvekili aday listesi 2018! İşte AK Parti'nin Isparta için milletvekili adayları

    AK Partini'nin Isparta milletvekili aday listesi YSK tarafından açıklandı. 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için kısa bir süre kaldı. Isparta AK Parti milletvekili adaylarında da heyecan başladı. İşte Isparta AK Parti milletvekili aday listesi ve sıralamaları

    ISPARTAAK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ 2018

    REKLAM

    AK Parti 27.Dönem Isparta Milletvekili adayları açıklandı. 24 Haziran Genel Seçimleri öncesinde siyasi partilerin 27.dönem milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etmesi gereken sürenin dolmasının ardından AK Parti Isparta Milletvekili aday sıralaması da belli oldu.

    Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) 4 sandalye ile temsil edilen Isparta’da AK Parti’nin aday sıralaması açıklandı.

    Açıklanan sıralamaya göre, listenin ilk sırasında AK Parti’de esnetilen 3 dönem kuralı sonrasında tekrar aday olma yolu açılan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç 5. kez Isparta’dan milletvekili adayı olarak gösterilirken, partinin Isparta'daki kurucu il başkanı ve 22-24 ve 25. dönemlerde vekillik yaptıktan AK Parti Genel Merkezi’nde Seçim İşleri Genel Başkan Yardımcısı Av.Recep Özel ise listenin ikinci sırasında yer aldı.

    AK Parti Isparta’da, listenin 3.sırasında önceki dönem il başkanlarından Mehmet Uğur Gökgöz aday gösterilirken, 4.sıra adayının ise Av.Ayşenur Akbay olduğu açıklandı.

    Haberi Hazırlayan: Mehmet Kılıç
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ