Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
HABERTURK.COM

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, koronavirüs hastalığı ile ilgili mücadelesini anlattığı video mesajında şunları kaydetti:

"Sevgili öğrenciler, sevgili çalışma arkadaşlarım; şu görüntülü mesajı hazırlayabilmemin benim için nasıl bir mutluluk kaynağı olduğunu tahmin bile edemezsiniz. 13 Mart sabahı yüksek ateş ve aşırı titremeyle hastaneye başvurdum. O gün test yaptırdım ve evde karantina altına aldım kendime. Hastalıkla savaşmaya başladım. Test sonucu 18 Mart gece 02.30'da bana pozitif olarak bildirildi. 03.30'da Haseki'ye kaldırıldım hemen tedaviye başlanıldı ve bu hastalığı yenerek dün taburcu edildim.

Eşim pozitif çıktı, hastalıkla mücadelesine devam ediyor. Bugün yarın taburcu edileceğini biliyorum. 22 yaşında bir oğlum var o da pozitif. Bir başka evde karantina altında. Sevgili gençler, sevgili öğrencilerim insanlık büyük bir trajedi yaşıyor. Sizler bu hastalığı anlamadan geçiriyorsunuz. Oğlumda hastalığın emaresi bile yok. Bu sizi çok büyük bir hastalığı yayma potansiyeline dönüştürüyor. Sizlerden ricam lütfen, lütfen yuvanızda kalın."

FAHRETTİN ALTUN'DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Profesör Doktor Sondan Durukanoğlu Feyiz'e geçmiş olsun dileğinde bulundu. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Altun, "Birkaç ay önce 2Türkiye'nin ezber bozan kadınları' projesi kapsamında bizlerle hayat hikayesini paylaşmıştı.. Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz hoca şimdi de koronavirüs’ü yendi. Hamdolsun. Allah sağlık sıhhat versin! Ülkemizin gurur duyduğu bilim kadınlarından Sondan hocamıza geçmiş olsun diyor, ailesine acil şifalar diliyoruz." ifadelerine yer verdi.

KORONAVİRÜS ÖZEL SAYFASI VE CANLI HARİTA İÇİN TIKLAYIN