Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Aşkı için bisikletle Hindistan’dan İsveç’e gitti!
    1

    "Aşk cesaret ister" sözünün canlı örneği Pradyumna Kumar Mahanandia, 1949 yılında Hindistan'ın küçük bir köyünde "ayrıcalıklı" olarak dünyaya geldi. Ona ayrıcalıklı dememizin sebebi de kendisine söylenen bir kehanetten kaynaklanıyor.

    2

    Mahanandia, bir astroloğun kehanetine göre uzak bir ülkede yaşayan, müzisyen, Boğa burcu ve ormanı olan bir kadınla evlenmek için dünyaya gelmişti.

    3

    Kumar, National Geographic'e verdiği demeçte bu kehanetin gerçekleşeceğine emin gibi olduğunu söyledi. Hatta o günü dün gibi hatırlıyor Kumar... Hikaye, 17 Aralık 1975'te başlamıştı.

    4

    Kumar o zamanlar, bir sokak sanatçısıydı. Charlotte Von Schedvin adlı mavi gözlü güzel bir sarışın kadın, ona bir portresini çizmesini istedi. Kumar, Charlotte'ın mavi ve büyük gözlerinden etkilendi önce...

    5

    Ancak heyecandan mıdır yoksa onu tekrar görmek istediğinden midir bilinmez, ilk denemede yıllarca beklediği kadını düzgün bir şekilde çizemedi ve Charlotte'a bir sonraki gün tekrar gelmesini söyledi.

    6

    Charlotte tam 3 defa geldi. "İkinci gelişinde beklediğim kişinin o olduğuna emin olmuştum" diyor Kumar...

    7

    Birbirleriyle sohbet etmeye başlayınca aşık adam, Charlotte'un tıpkı kehanette söylendiği gibi Boğa burcu olduğunu, bir ormanı olduğunu ve flüt çaldığını öğrendi. Bu bilgilerden sonra Kumar artık Charlotte'ın hayatının aşkı olduğuna emindi.

    8

    40 sene önce, 19 yaşında olan Charlotte da, Kumar'ın sözlerinden etkilendi ve İsveç'e dönüşünü 2-3 hafta erteledi.

    9

    Ancak tatilini daha fazla uzatamazdı. Çift üzgün bakışlarla birbirlerinden ayrılmak zorunda kaldı. Charlotte, evine döndü.