Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kerimcan Durmaz'ın paylaştığı video sosyal medyayın tartışma konusu oldu. Kerimcan Durmaz'ın videosuna tepkiler de geldi. Kerimcan Durmaz video ile ilgili açıklama yaptı.

Kerimcan Durmaz, sosyal medyanın magazin dünyasına kazandırdığı isimler arasında yer alıyor.

Hemen hemen her paylaşımıyla konuşulan Kerimcan Durmaz, bu kez sosyal medya hesabından yapılan müstehcen paylaşım ile bir skandala imza attı.

Durmaz, kısa süre sonra skandal paylaşımı silse de video sosyal medyada hızla yayıldı. Kerimcan'a büyük tepki yağdı.

KERİMCAN DURMAZ'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Kerimcan Durmaz paylaşımını sildikten sonra Instagram hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Durmaz, kendisine ait olmadığını iddia ettiği skandal paylaşımın ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

Tarafıma ait olmayan uygunsuz içerikli gibi bir videoyu avukatıma iletmek istenirken sehven ve istemeden paylaşılmış olup, bu paylaşım için herkesten özür diliyorum. Bu video içeriğine benzer şekilde tarafıma sürekli olarak farklı hesaplardan uygunsuz pek çok video ve resim gönderilmektedir. Üzülerek bildiriyorumki yanlışlıkla paylaşılan bu video beni derinden sarsmıştır. Beni de son derece rahatsız eden bu durumda mağdur olmam sebebiyle, mesaj olarak gelen bu videonun sosyal medyada paylaşılması ile ilgili gerekli hukuki ve cezai yollara başvurulacaktır.YEŞİM SALKIM'DAN TEPKİ

Kerimcan Durmaz'a skandal paylaşımın ardından tepkiler gecikmedi. Şarkıcı Yeşim Salkım da Durmaz'a tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

Bundan böyle bu tipleri evine sokanlar, resim çektirenler, bu hiçbir vasfı olmayan insanları başımıza, tepemize çıkartanlar düşünsün çünkü su testisi su yolunda kırılır der eskiler. Olay budur, destekleyenler düşünsün. Ülkenin çöküşü işte böyle başladı. İnsanın bir mesleği, bir yeteneği olur dedim diye beni taşlayanlar düşünsün. Şimdi şarkıcı olmayana şarkıcı, oyuncu olmayana oyuncu, cahil cühela herkese fenomen derseniz bunu da kabul eder oturursunuz. Aynı masaya çoluk çocuk oturanlar düşünsün. Kısaca bunların hepsi kralın soytarısıdır...

KERİMCAN DURMAZ'DAN BİR AÇIKLAMA DAHA

Kerimcan Durmaz, gelen tepkilerin ardından bir açıklama daha yaptı. Durmaz, o açıklamasında ise şu ifadeleri kullandı:

Söz konusu video nedeniyle, sosyal medyada ve sair medya organlarınca yapılan kişilik haklarıma aykırı açıklamalar ve videonun yeniden paylaşımı ile şahsımın hedef gösterilmesi nedeniyle daha da mağdur edilmekteyim. Bu paylaşımları yapanlara sizlerin de gerekli tepkiyi göstermesini rica ediyorum. Bu videoyu adım ve soyadımı belirtilerek paylaşanlar ve bu videonun tarafıma ait olmadığı belirtilmesine rağmen; yaptığım işi ve özel hayatımı acımasızca eleştiren ve kişilik haklarıma saldırıda bulunan sanat camiasından olan kişiler başta olmak üzere; tüm kanuna aykırı hareket eden üçüncü kişiler hakkında tüm yasal yollara başvuracağımı saygı ile bildiririm.

Gelen tepkiler üzerine Durmaz, videonun kendisine ait olmadığını söylese de Durmaz’ı giydiği kıyafet ve aksesuarları kafaları karıştırdı. Uçağa binmeden önce havaalanından bir fotoğrafını paylaşan Durmaz’ın skandal videoda görünen kıyafet ve aksesuarlarının aynı olması Kerimcan Durmaz’ın “O videodaki ben değilim” iddialarını çürütecek cinsten.

EBRU ŞANCI'DAN DA TEPKİ GELDİ

Eski manken Ebru Şancı, 2 Sayfa programında konuyla ilgili olarak, "Sapık. Evine alanlar düşünsün. Açıklamasıyla insanları aptal yerine kouyuyor. Kerimcan'ı evime almam. Bileklerinden giydiği kıyafete kadar aynı görüntüler" ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada tepki yağmuruna tutulan uygunsuz paylaşım hakkında 2. Sayfa programına bağlanan Avukat Aslı Çelik, ünlü fenomen hakkında, "Bu ciddi bir suç, suçun tanımı ise alenen hayasız harekette bulunmak. 6 ay ile 5 yıl arası cezası var. Hapis kararı çıkabilir. Savcuılık bu görüntüyü ihbar kabul edip soruşturmaya başlayabilir" açıklamasında bulundu.

Çıkan haberlerden sonra 3.1 milyon takipçisi olan Kerimcan Durmaz'ı takipçi sayısı eridi. 100 bin kişi Durmaz'ı, takipten çıkardı.

Öte yandan Kerimcan Durmaz, gelen tepkilerden sonra havalimanında çektirdiği ve görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu güçlendiren bu fotoğrafı da sildi.

Kerimcan Durmaz'ın yakın arkadaşı Demet Akalın, 2. Sayfa programına olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Evli barklı biri olarak bu olayın neyini savunayım. Ben ona söyleyeceğimi söyledim. Kerimcan'a, 'kimse seni bitiremedi sen kendini bitireceksin' dedim. Bu onun başına gelen 2. olay. Bu olay kabul edilemez. Sen bir şey olduysan, ünlüysen bu kadarını yapamazsın. Yok böyle bir dünya. Ben pilates yaparken fotoğraf çekemiyorum. Milletin uçkurunun bekçisi miyim? Kocamdan utandım.