BİR KAÇ KELİME YAZARAK SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ!
haber,kaynak, etkinlik, konu, yazı vb.
LİSTELE
PAYLAŞ
Haber/makale'yi paylaşmak için aşağıdaki sosyal hesaplardan birini kullabilirsiniz!

Gazete Habertürk'te yer alan habere göre, Yekta Kara’nın sahneye koyduğu eser, İstanbul Arkeoloji Müzesi bahçesinde İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek.

ÜNLÜ ESERLER

13-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek 8. Uluslararası İstanbul Opera Festivali kapsamında, Mersin Devlet Opera ve Balesi Macbeth’i, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Faust’u sahneye koyacak.

Opera Yıldızları Konseri’nde W. A. Mozart, G. Verdi, Ch. Gounod gibi ünlü bestecilerin seçkin yapıtlarını izlemek mümkün olacak.Mozart’ın Türk-Osmanlı yaşayışından ve müziğinden etkilenerek bestelediği neşeli müzikleri, Almanca, Türkçe şarkıları ve diyalogları, konusu, dönemi yansıtan kostümleriyle büyük beğeni alan, yıllar içinde festival programının vazgeçilmezi olan “Saraydan Kız Kaçırma”, 13-14-15 Haziran akşamları, İstanbul Arkeoloji Müzeleri bahçesinde İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından opera severlerle buluşacak.William Shakespeare’in aynı adlı eserinden hareketle Giuseppe Verdi’nin bestelediği “Macbeth” Mersin DOB tarafından sahnelenecek.

YORUM YAP 0
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
2000