Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

GAZETE HABERTURK- HT CUMARTESİ

Güney Afrika'ya yaptığım seyahat sonrası kaleme aldığım yazılara çeşitli çevrelerden ilginç mesajlar geldi. THY'nin Johannesburg-Cape Town bağlantılı uçuşlarında yaşanmış ilginç hikâyelerden biri de şov dünyasının yıldız ismi ivana Sert'e ait.

Geçen ay istanbul'dan Cape Town'a doğru yola çıkan Ivana Sert, bu uçuşun ilk ayağının Johannesburg olduğunu unutarak veya Cape Town'a direkt uçtuğunu sanarak, keyifli bir yolculuk sonrası ilk durakta uçaktan inmiş. THY uçağı yaklaşık 45 dakikalık bir Johannesburg havası alıp tam kapılarını kapatacağı sırada kabin ekibi bir yolcunun eksik olduğunu fark etmiş.

Araştırma yaptıklarında uçakta olmayan yolcunun Business Class'ta birinci sırada seyahat eden Ivana Sert olduğunu anlamışlar. Bu esnada Ivana Sert de bagaj konveyörünün başında valizini almak için epey bir zaman sarf etmiş, hatta "Neden çıkmadı?" diye sinirlenmeye başladığı sırada görevliler imdadına yetişmiş.

Uçaktan erken indiği ve bulunduğu şehrin Cape Town olmadığı konusunda uyarılıp uçağa davet edilmiş. Ama Ivana Sert'i terminalde arama fasılları yüzünden uçak tam 40 dakika gecikmiş, Ivana Sert bulunup uçağa getirildiğinde ise bazı yolcular onun yarışma programındaki ifadelerinden hareketle "Uçakta değilsin Ivana" diye takılmış...

THY ile Güney Afrika'ya yolculuğa çıkanların dikkatine, İstanbul'dan yola çıktığınızda uçağınız önce Johannesburg'a teker konuyor, yolcuyu indirip yaklaşık 1 saat 40 dakikalık uçuş yaptıktan sonra Cape Town'a varıyor. Dönüş de aynı şekilde oluyor. "Uyarmadı" demeyin. Hepiniz Ivana Sert kadar şanslı olmayabilirsiniz.

BAKMADAN GEÇME