Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kadrosunda Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Yasemin Çonka, Şoray Uzun, İlker Ayrık ve Ayşen Tolga gibi usta isimlerin yer aldığı ve Seksenli yıllardaki olay ve konuları işleyen Seksenler, 218. bölümüyle bu akşam ekranlarda olacak. Dizinin yeni bölümünde neler yaşanacak? İşte Seksenler 218. son bölüm fragmanı ve yeni bölüm özeti...

SEKSENLER YENİ BÖLÜM FRAGMANI VE ÖZETİ

Ahmet, ortağı yüzünden istemeden bulaştığı hayali ihracat sebebiyle tutuklanmıştır. Ahmet, suçsuz olduğu kanıtlanana kadar göz altında tutulacağından, başta Gülden olmak üzere tüm ailesi perişandır. Herkes gözü yollarda, Ahmet’in geri dönmesini beklemektedir.

Öte yandan Butik Ali, Seyfi ve Nurten’in su faturasını kaybettiğinden, Seyfi faturayı ödeyemez. Ancak bir yanlışlık sonucu Fehmi ve Rukiye’nin evindeki sular kesilmiştir. Büyük bir susuzluk problemi ile karşı karşıya kalan aileyi zor günler beklemektedir. Yıkanamadığı için çok rahatsız olan Şahin, Gülden’lerin evine yıkanmaya gider. Şahin, Aslı’nın göz yakmayan şampuanını bitirince ortalık karışır.

Çağatay’ın vejeteryanlık mücadelesi tam hızıyla devam ederken, Funda sevgilisi et yemediği için çok mutludur. Ancak Çağatay gün geçtikçe daha çok zorlanmaktadır. Bahtiyar yemek tarifi kitabı çıkarmaya karar verir. Ama Bahtiyar’ın bu kitabı çıkarabilmesi için, Nazlı’nın yardımına ihtiyacı vardır.

BİR ÖNCEKİ BÖLÜMDE NELER YAŞANMIŞTI?

Ahmet, bir arkadaşıyla birlikte ihracat yapmaya başlar. Başlarda başarılı olan Ahmet’in mutluluğu çok kısa sürer. Bir gün polisler eve gelir ve Ahmet’i tutuklayıp götürür. Başta Fehmi ve Rukiye olmak üzere, ailenin tepkisi merak konusudur. Elvan ve Dilek halk oyunları kursuna başlar.

Elvan ve Dilek ekibe Nazlı’yı da dahil etmeye çalışırlar. Elvan’ı halk oyunlarından vazgeçirmeye çalışan Sami, Şahin’le iş birliği yapar. Şahin’in görevi Elvan’ı bu işten vazgeçirmekken, Şahin de ekibe dahil olunca ortalık karışır. Çağatay, Funda’dan etkilenip vejeteryan olmaya karar verir.

Artık et yemeyen Çağatay’ı zor günler beklemektedir. Rukiye’nin Fehmi’nin portresini çizdiği resmi, sergide çok ilgi görür ve resmin bir alıcısı çıkar. Ancak Fehmi kendi resmine çok bağlanınca Rukiye zor durumda kalır.

216. BÖLÜMDE NELER YAŞANMIŞTI?

Başta Rukiye ve Gülden olmak üzere, Çınaraltı Mahallesi’nin tüm kadınları, bu yılki kadınlar gününü çok farklı kutlayacaktır. Tüm kadınlar bugün hiçbir işe ellerini sürmeyecekler, yemek, temizlik, ütü yapmayacaklardır.

Ahmet, evin işleri yetmiyormuş gibi bir de çocuğun bakımını da üstlenirken, Fehmi ise üç öğün yemek yapmak zorunda kalınca bir birinden eğlenceli anlar yaşanır. Öte yandan Emlakçı Suat bu sefer de halıfleks işine girer.

Ancak mahalleli bu konuda da yine Fehmi’ye danışmak isteyince Suat çileden çıkar. Çınaraltı Mahallesi için boydan boya halı çok büyük bir yeniliktir. Fehmi evin elektrik faturalarından oldukça şikayetçidir. Bunun üzerine ev halkını tutumlu olmaya davet eder.

Bu durumdan şikayetçi olan Çağatay ise ev ekonomisini kendisi yönetmek ister. Babasının maaşıyla evi geçindirmeye çalışan Çağatay’ı zor günler beklemektedir.