Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika Muharrem İnce'den yeni açıklama ve iki dava - HABERLER

    Eski Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Partimin temiz geleceği için partinin değerleriyle buluşamamış insanlarla nasıl mücadele edeceksem, bu güzel vatanı Saray düzenine teslim etmemek için de aynı azim ve kararlılıkla direneceğimi tüm kamuoyuna saygıyla bildiririm" dedi.

    Muharrem İnce, Twitter'dan "Külliye'ye giden CHP'li" tartışması hakkında açıklama yaptı. İnce, "Her Cumhuriyet Halk Partili için, parti her şeyin önünde ve üstündedir. Partiyi korumak, partinin değerlerinin taşıyıcısı olmaktır. Ben değil, bütün partililer son birkaç günde istemediğimiz şeyleri yaşıyorsak bunun sorumlusu partide olup kendilerini partinin değerleriyle buluşturamamış insanlardır. Yaşananlara rağmen göreceğiz Saraya buradan ekmek çıkmayacaktır. Bu ülkeye yaptıkları kötülükler ortadadır. Partimin temiz geleceği için partinin değerleriyle buluşamamış insanlarla nasıl mücadele edeceksem, bu güzel vatanı Saray düzenine teslim etmemek için de aynı azim ve kararlılıkla direneceğimi tüm kamuoyuna saygıyla bildiririm" dedi.

    REKLAM

    DAVA AÇTI

    Muharrem İnce iddialarının odağındaki iki gazeteci için de yargı sürecini başlattı. İnce kişilik haklarına saldırıda bulundukları iddiasıyla Rahmi Turan hakkında 5 kuruş ve Talat Atilla hakkında ise 3 kuruş tazminat talepli dava açtı.

    İnce ayrıca her iki isim hakkında “iftira, hakaret ve görevi kötüye kullanma” suçlarından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ