Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Akar: Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı, kalmayacak
0:00 / 0:00
DHA

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada, "Irak´ın kuzeyindeki terörist temizliğimiz etkin ve kararlı şekilde devam ediyor. Pençe Kaplan bölgesinde tespit edilen 9 PKK´lı terörist, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi. Operasyonlarımız en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar devam edecek!" denildi.

AKAR VE KUVVET KOMUTANLARI HATAY'DA

Öte yandan İdlib'de 2 askerimizin şehit olmasının ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Kuvvet Komutanları'nın Hatay'da toplantı yaptığı öğrenildi. Öte yandan Milli Savunma Bakanı Akar, İdlib'teki hain saldırıya ilişkin yaptığı son dakika açıklamasında "Haince, alçakça bir saldırı sonucu arkadaşlarımız şehit oldu. Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı, kalmayacak" ifadelerini kullandı.

SURİYE'YE SIFIR NOKTASINDALAR

AA'da yer alan habere göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile sınır hattı ve ötesinde görevli birliklerin komutanlarıyla Suriye sınırının sıfır noktasında bir araya geldi.

SAHADAKİ SON DURUM ELE ALINIYOR

Akar, beraberinde Güler ve Avsever ile sabah erken saatlerde Hatay'a ulaştı. Hatay Havalimanı'nda Vali Rahmi Doğan, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar daha sonra, Suriye sınırının sıfır noktasındaki 6. Kolordu Komutanlığı Bahar Kalkanı Harekat Bölgesi Sektör Komutanlığına geçti.

Akar, burada sınır hattı ve ötesindeki birliklerin komutanlarıyla bir araya geldi. Sahadaki son durum ve yapılacak faaliyetlerin ele alındığı toplantı yaptı.


YARALI ASKERLERE ZİYARET

Milli Savunma Bakanı Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Musa Avsever ile 6. Kolordu Bahar Kalkanı Harekat Bölgesi Sektör Komutanlığındaki toplantının ardından Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geçti. Hastaneye gelişinde Vali Rahmi Doğan, Başhekim Yunus Doğramacı ve hastane yetkilileri tarafından karşılanan Bakan Akar, İdlib’deki saldırıda yaralanan askerleri ziyaret etti. Sağlık durumlarına ilişkin yetkililerden bilgi alan Bakan Akar, askerlerle ve yakınlarıyla da görüştü.
Asker aileleri gösterdikleri ilgiden dolayı Bakan Akar ve komutanlara teşekkür ederek, “Gerekirse biz de vatan için görev yapmaya hazırız. Bizi de gönderin” dedi.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.