-Bürokrat : yeni YÖK başkanının havası değişmiş. Gayet güzel sözler söylüyor?
     

-Bakan Unakıtan: isterse söylemesin...
     

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

-Bürokrat: .... bu ortamdan faydalanıp üniversite reformunu da yaparsak hükümet olarak sayın bakanım çok ciddi başarı olur.
     

-Bürokrat: 300 milyona yakın üniversitelere iyileşme yapıyoruz yıllık. Gülüp oynasınlar...daha sesleri çıkmaz.... tarifeyi de ufak bir rötuşla geçiştiririz böylece...
      
     

Daha önce YÖK Başkanı Yusuf Özcan'ın , TBMM Başkanı Köksal Toptan'ı ziyareti sırasında mikrofonun açık olduğunu unutarak 'ipimizi çekerler' sözünün ardından bugünde Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve bürokratlarının kendi aralarındaki konuşmaları açık olan mikrofondan duyuldu.
     

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Ankara'da düzenleyediği basın toplantısında, makro ekonomik gelişmeler ve 2007 yılı bütçe uygulama sonuçlarını ele aldı. Toplantı öncesı basın mensuplarına kahvaltı verildi. Kahvaltı öncesi Unakıtan ve bürokratlar uzun uzun sohbet. Açık unutulan mikrofondan yansıyan konuşmalar şöyle:
     
      CAMİALTI TERSHANESİ İLE İLGİLİ BÖLÜM
     

Bakan Unakıtan:Metin(Özelleştirme İdaresi Başkanı) bi tane camialtı tershanesi var.O bizde mi?
     

Metin Kilci : O bizde Sayın Bakanım da belediyeye devrettik diye hatırlıyorum.Haliç'teki camialtını diyorsunuz demi?
     

Bakan Unakıtan: He he...Evet...
     

Metin Kilci: Tam bi statüsünü öğreniyim bakanım.
     

Bakan Unakıtan: Bi bak ona sen.
     

Metin Kilci: Şu anda TDİ(Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş) tarafından işletiliyor ama tapu mülkiyeti hazineye ait. 2 yıldır da İstanbul Büyükşehir Belediyesi kendilerine devredilmesi için talep ediyor sürekli.TDİ tarafından küçük bakımlar için kullanılıyormuş Bakan Unakıtan: Doğru düzgün iş yapılmıyor orada yani..
     

Metin Kilci: Dün Ulaştırma Bakanı ile görüştüm efendim. Bu TDİ'nin kapsamından çıkarma kararını aldık ama işleme koyamadık.Dedi ki 'siz oradaki adamların hepsini alın'.Yerine yeni isimler verecek...Burhan(Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürü Burhan Külünk) dahil, genel müdür yardımcıları....Ondan sonrada kararı işleme koyacağız sizce de uygunsa...
     

Bakan Unakıtan: Başbakan'a sorup yapsın Binali.
     

Metin Kilci: İşi biz yapacağız yani.O isim gönderecek.
     

Bakan Unakıtan: Başbakan'dan müsade almadan yapmasın...Yoksa Binali(Ulaştırma Bakanı) söyledi bana...
     

Metin Kilci: Burhan Bey'i ve altındaki bütün genel müdür yardımcılarını...Hepsi için yeni isim verecek. Çünkü kendisine geçince alması üçlü kararname gerektiriyor. Alması bayağı uzayacak.
     

Bakan Unakıtan: Tamam yapalım biz onu da, Başbakan'ın da haberi olsun.
     

BAKMADAN GEÇME