Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık Çift kol nakli yapılan Mustafa ilk kez yürüdü!

    Antalya'da 31 Ocak'ta trafik kazası sonrasında tedaviye alındığı AÜ Hastanesi'nde 1 Şubat'ta beyin ölümü gerçekleşen Emin Konar'ın kolları ve organları bağışlandı. Konar'ın kolları, 2 Şubat'ta AÜ Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan ile aynı bölümdeki öğretim üyesi eşi Prof. Dr. Ömer Özkan ve 35 kişilik ekibince başarılı bir operasyonla Mustafa Sağır'a nakledildi.

    Prof. Dr. Ömer Özkan, çift kol nakli yapılan Mustafa Sağır'ın dün yatağında ilk kez oturduğunu, bugün ise yürüdüğünü söyledi. Sağır'ın artık mobilize olduğunu, hafta sonuna kadar hiçbir cerrahi sorunu kalmayacağını düşündüklerini aktaran Prof. Dr. Ömer Özkan şöyle dedi:

    "Artık fizik tedavi için planlama yapıyoruz. Belirlenecek tarihte fizik tedaviye başlayacağız. Durumunda hiçbir sıkıntı yok, gayet iyi. Kan değerleri iyi. Yemeğini yiyor. Her şey beklediğimiz gibi. Sürekli kollarına bakıyor ve bize 'Ne zaman hareket ettirebilirim' diye soruyor. Çok heyecanlı."

    'OĞLUM BANA MORAL VERİYOR'

    Mustafa Sağır'ın kendisiyle aynı adı taşıyan babası Mustafa Sağır ise oğlunun sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Oğluna moral vermeye çalıştığını anlatan Mustafa Sağır şunları söyledi:

    "Ancak ben değil oğlum bana moral veriyor. Hatta ameliyat sonrasında yaşadığı sıkıntılarla ilgili kendisini teselli etmeye çalıştığımda, 'Sıkıntım yok, kollarımı hareket ettireceğim günün heyecanını yaşıyorum. Sen benim yerime dışarı çık, güzel havanın keyfini çıkar' diyor. Oğlum benden daha rahat."

    AA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ