Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık 2 kızı öldü 2 kızı ile 3 torunu da böbrek yetmezliği çekiyor!

    Adana'da 3 kızını böbrek yetmezliği nedeniyle kaybeden 59 yaşındaki Mehmet Faik Cesir, diğer 2 çocuğu ile 3 torununun da aynı hastalığın pencesinde kıvrandığını söyledi.Seyhan İlçesi'ndeki Mısır Çarşısı'nda esnaf Mehmet Faik Cesur'un Gazali Cesur ile olan 41 yıllık evliliğinden 12 çocuğu oldu. 2001'de karın ağrısı şikayetiyle hastaneye götürdüğü kızları Cemile ile Cihan Cesur'a böbrek yetmezliği tanısı konuldu.

    KIZLARINDAN BİRİ 16 DİĞERİ 14 YAŞINDA VEFAT ETTİ!

    Tedaviye karşın Cihan 2003'te 16 yaşında iken, Cemile ise 2004'te 14 yaşındayken vefat etti. Yeni doğan kızına da yaşamını yitiren Cemile'nin adını veren Mehmet Faik Cesur, bu çocuğunu da yine böbrek yetmezliğinden geçen yıl 10 yaşındayken kaybetti. Şimdi 14 yaşında olan kızları Esra ile 18 yaşındaki Aynur Cesur'a da böbrek yetmezliği tanısı konuldu.

    'PARA PUL İSTEMİYORUM'

    Kendi çocuklarının yanı sıra torunları 12 yaşındaki Mehmet, 8 yaşındaki Halil İbrahim ve 5 yaşındaki Canda Cesur'a da böbrek yetmezliği tanısı konulan Mehmet Faik Cesur, çok zor durumda olduklarını anlattı. Kaybettiği çocuklarının acısıyla yanarken şimdi diğer çocukları ve torunlarını kaybetme korkusu yaşadığını aktaran Mehmet Faik Cesur, "Çocuklar ve torunların tedavileri çok zorlu oluyor.

    Diyalize girip sürekli hastanede kontrolleri var. Ben kimseden para pul istemiyorum. Devlet büyüklerinin bu çocuklarımın da ölmemesi ve daha iyi tedavi olması için yardımcı olmasını istiyorum. Çünkü iyi bir tedavi imkanı sağlayacak maddi gücüm yok. Devletimiz bize Allah rızası için el verip yardım etsin" dedi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ