Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Sandık görevlisi ücreti ödeme tarihleri 2024: Seçim paraları ne zaman hesaba yatacak, sandık görevlisi ücreti ne kadar oldu?
    1

    Sandık görevlisi ücreti ödeme tarihleri, 31 Mart tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerin ardından gündemdeki yerini aldı. Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenen sandık görevlisi ücreti, memur maaşı katsayı oranına göre hesaplanmaktadır. Peki, "Sandık görevlisi ücreti ne kadar, seçim paraları ne zaman yatacak?" İşte sandık görevlisi ücreti ödeme tarihlerine ilişkin tüm merak edilen soruların yanıtı...

    2

    SEÇİM PARALARI NE ZAMAN YATACAK?

    Sandık görevlileri, 31 Mart yerel seçimlerinde sandık kurma, kimlik kontrol, pusula ve mühür teslimi, oy dökümü ve sayımı gibi görevleri yerine getirdi. Mahalli İdareler Seçimi'nde görev alan sandık görevlisi ücretlerinin ne zaman yatacağı da merak ediliyor.

    3

    Sandık görevlisi ücretlerinin mayıs ayı içinde hesaplara yatması bekleniyor.

    Konuya ilişkin resmi bir açıklama yapıldığı takdirde haberimiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

    4

    2024 SANDIK GÖREVLİSİ ÜCRETİ NE KADAR?

    31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde görev alan sandık görevlileri ücreti ödeme tarihi araştırılıyor. Buna göre, sandık kurulu başkanlarına 2.947 TL, sandık memurlarına 2.088 TL, partili üyelere 1.044 TL ve bina sorumlularına 2.936 TL ücret ödenecek.

    5

    Sandık kurulu başkanlarına 2.947 TL,

    Sandık memurlarına 2.088 TL,

    Partili üyelere 1.044 TL,

    Bina sorumlularına 2.936 TL ücret ödenecek.

    6

    SANDIK GÖREVLİLERİNE ÖDEMELER NASIL YAPILACAK?

    Sandık görevlilerine yapılacak ödemeler, bir önceki seçimlerde olduğu gibi il ve ilçe seçim kurulu başkanlıkları adına açılacak hesap aracılığı ile gerçekleşmesi ve ödemeler elden yapılmayacağı tahmin ediliyor. Detaylar netlik kazandıkça haberimizde yer alacaktır.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ