Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Şans Oyunları Sayısal Loto sonuçları 26 Ekim 2019 - MPİ Sayısal Loto çekiliş sonuçları sorgulama sistemi.

    Sayısal Loto 26 Ekim çekiliş sonuçları açıklandı. Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından gerçekleştirilen Sayısal Loto çekilişi her hafta Çarşamba ve Cumartesi günleri saat 21.40'ta yapılıyor. Sayısal Loto çekilişi www.mpi.gov.tr adresi üzerinden canlı yayınlanıyor. Yaklaşık 15 - 20 dakika içerisinde ikramiye bilgileri ile birlikte Sayısal Loto çekiliş sonuçları MPİ'nin resmi sitesinde ilan ediliyor. İşte, 26 Ekim 2019 Sayısal Loto çekiliş sonuçları sorgulama ekranı...

    MPİ 26 EKİM SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞ SONUÇLARI:04-06-21-29-30-47

    Milli Piyango Sayısal Loto çekilişinin 1265'nci haftasında 6 bilen çıkmayınca, 3.427.016,44 TL değerindeki para ödülü 2'nci kez devrini yaptı.

    SAYISAL LOTO NEDİR?

    İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun" olarak da ifade edilen şans oyunudur.

    REKLAM

    Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

    İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

    İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

    Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

    Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

    REKLAM

    Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

    (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,

    (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,

    (6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir...

    MPİ 23 EKİM SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞ SONUÇLARI:7-17-28-30-36-41

    6 Bilen Kişi Sayısı 1. Devir Kişi Başına Düşen İkramiye 1.282.530,45 TL
    5Bilen Kişi Sayısı 92 Kişi Başına Düşenİkramiye 5.576,70 TL
    4Bilen Kişi Sayısı 4.414 Kişi Başına Düşenİkramiye 88,00 TL
    3Bilen Kişi Sayısı 83.453 Kişi Başına Düşenİkramiye 12,25 TL
    Haberi Hazırlayan: Büşra Kamış
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ