Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Yenimuhacir Belediyesi'nde çalışan bir personelinin eşinde yapılan testin ardından personelin kendisinde de pozitif olarak sonuç çıktığını belirten Yenimuhacir Belediyesi Başkanı Mustafa Türker, personele yapılan ikinci testin negatif geldiğini söyledi.

İHA'nın haberine göre, tedbir amacıyla Yazı İşleri Müdürü ile yakın temasta olan kendisi dahil 7 kişinin karantina altına alındığını belirten Türker, "Karantinada olmam sebebiyle, yerime İbrahim Dinç Başkanvekili olarak görevlendirildi.

Binanın üst katındaki yazıhane kısmı kapalı. Kartlı sistem olarak devam eden su hizmetlerimiz için zabıta ekiplerimiz sosyal mesafe kurallarına uygun olarak devam ediyor." diyerek belediye hizmetine devam edeceklerini belirtti.

Öte yandan personeller ve kendisinin sağlık durumlarının iyi olduğunu belirten Türker, "Kimsede bir rahatsızlık yok, hastalığa bağlı bir belirtimiz yok. Beldede başka bir vaka da olmadı.

Burada daha önceden pozitif vakamız olmadığı için ilk vakamız olarak kayıtlara geçti." diyerek, belediye hoparlörlerinden vatandaşlara sık sık maske, hijyen ve sosyal mesafe konusunda dikkatli olmaları yönünde anonslar yaptıklarını dile getirdi.

KORONAVİRÜS SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri