Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı gösterdiği Muharrem İnce, açıklamalarda bulundu. İnce, "Milletin önüne nasıl çıksaydım? Çıkıp da CHP'den sağlıklı sonuç alamıyorum deseydim de parti yerlerde mi sürünseydi? Bana sıradan biri diyenler her şeyin sorumlusudur. Bana o gece gerekli bilgi akışı sağlanmadı." ifadesini kullandı.

"PARTİNİN OYU YÜZDE 15'E DÜŞERSE SENİN ADAYLIĞIN NE İŞE YARAYACAK?""

"Anadolu'da 100 milletvekili geziyor. 'İmzanı geri al' diye baskı yapıyorlar." diyen İnce, " Bunları sadece Genel Başkan'a gösteririm. Ses kayıtları, mesajlar var. Bu 100 milletvekili illerde ne arıyor, rahibi mi, ekonomiyi mi anlatıyorlar? Ben şimdiden uyarıyorum, tehlikeyi görüyorum. Yerel seçimler var, belediyelerin yarısını kaybediyoruz. Belediye başkanlarına, meclis üyelerine sesleniyorum. Partinin oyu yüzde 15'e düşerse senin adaylığın ne işe yarayacak? Ancak masraf olacak." ifadesini kullandı.

İnce sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir kişi sandıktan sorumlu genel başkan yardımcısı olmalı. Sandık görevlilerin bir statüsü olmalı. Bu 3 ayda olacak iş değil. Şimdiden yapılmalı. Bin 250 delegemimiz bu akşam şuna karar verecek; 'bizim hedefimiz Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetmek mi, yoksa CHP'yi mi yönetmek, ya da Beşiktaş, Çankaya, Kadıköy'ü yönetmek mi yoksa Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ni de kazanmak mı?

İNCE'DEN 1250 İMZA AÇIKLAMASI

Bin 250 delege imza vermezse kenara çekilirim böyle bir söz mü çıktı ağzımdan? Bin 250'nin bin 250'si de oy verirse daha doğru olur bu. Ama bin imza olsun, ben yarın bin imza bekliyorum. 800 olsun, 900 olsun ama tartışmalı bir durum olmasın. 120 imzayı alamaz dedikleri kişi 447 oy aldı. Herkes gitsin notere. Bunu ortadan kaldıralım, partiyi barıştıralım."

Muharrem İnce sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Sabah 10.00’da bütün delegelerimizi Olağanüstü Kurultayın toplanması için Notere davet ediyorum. 11.30’da ben de Notere gidip Genel Başkan seçilmem durumunda önümüzdeki  Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı olamazsam Pazartesi sabahı kurultayı toplayacağımı taahhüt edeceğim." ifadesini kullandı.