Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması

Beşiktaş ile Liverpool arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanş maçında Atatürk Olimpiyat Stadı tarihi günlerinden birini yaşadı.

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki kaderini belirleyecek kritik maça siyah-beyazlı taraftarlar büyük ilgi gösterdi. Karşılaşmanın satışa sunulan 49 bin 359 bileti günler öncesinden tükenirken, kombine kartlar, sponsor biletleri, konuk ekip taraftarlarıyla birlikte karşılaşmayı 70 bine yakın sporsever izledi.Liverpool karşılaşması, Beşiktaş'ın Avrupa kupalarında evinde en çok seyirci topladığı maç olarak da tarihe geçti. Atatürk Olimpiyat Stadı'nda resmi maçlardaki seyirci rekoru da Beşiktaş'a ait. Siyah-beyazlıların, Galatasaray ile geçen sezonun 5. haftasında oynadığı derbiyi 76 bin 127 biletli taraftar izlemişti. Bu arada bin 500'e yakın Liverpool taraftarı da kendilerine ayrılan kale arkası tribünden takımlarını destekledi.

TOURE'DEN TARAFTARA ÖVGÜ
Liverpool'un Fildişi Sahilli oyuncusu Kolo Toure ise maç sonrası Beşiktaş taraftarını övdü. "Bir galibiyet gerçekten iyi olacaktı. Ancak bu futbol" diyen Toure, Kazanabilirdik; ancak başaramadık. Şimdi bu geceyi unutmamız gerekiyor ve bu yenilgiden bir şeyler öğrenmemiz gerekiyor. Pazar günkü Manchester City maçına da hazır olmalıyız" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş taraftarını öven Toure, "Bu atmosfer genç oyuncular için zor muydu? Evet kesinlikle çok zorluydu. Buradaki atmosfer inanılmazdı., Dürüst olmak gerekirse, şimdiye kadar oynadığım en iyi atmosferdi" diye konuştu.

BAYRAK ŞOV
Siyah-beyazlı taraftarlar karşılaşmadan önce Doğu Tribünü'nde bayrak şov yaptı. Bu bölümde ellerindeki büyük beyaz bayrakları sallayan siyah-beyazlı taraftarlar, Atatürk Olimpiyat Stadı'nı adeta bayram yerine çevirdi.