Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Bursaspor Hamza Hamzaoğlu, Sercan Yıldırım'ın bonservisinin alınmasını istiyor - Futbol Haberleri

    Hamzaoğlu, katıldığı "27. Vergi Haftası" etkinliğinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Hamzaoğlu, kiralık oyuncular Sercan Yıldırım ve Miroslav Stoch'un performansından memnun olduğunu belirtti.

    Bir yandan bu sezonla ilgili çalışmalar yaptıklarını diğer yandan da gelecek sezonun yapılanmasına kafa yorduklarını anlatan Hamzaoğlu, "Sercan Yıldırım, önümüzdeki sene kadromuzda görmek istediğimiz bir oyuncu. Galatasaray Kulübü ile görüşeceğiz. İnşallah anlaşabilirsek Sercan'ı önümüzdeki yıl da aramızda görmek istiyoruz. Stohc'tan da memnunum. Her ne kadar kadroda yer veremediysem de antrenmanlardaki isteğinden ve arzusundan memnunum. İnşallah onunla ilgili de Fenerbahçe ile masaya otururuz" diye konuştu.

    Hamzaoğlu, bir gazetecinin, "Eskişehirspor maçı sonrası kulüp başkanı Ali Ay hedefin Avrupa kupaları olduğunu söylemişti. Sizin ise ligi ilk 10 arasında bitirmek gibi bir hedefiniz var. Eskişehirspor galibiyeti sonrası hedefinizde bir değişiklik oldu mu?" yönündeki soruyu, şöyle yanıtladı:

    "Gerçekçi hedefimiz; ligi ilk 10 arasında bitirebilmek ama biliyorsunuz hedefler ulaşıldıkça uzaklaşır ve zorlaşır. O yüzden ilk 10'un içinde yer bulabilirsek ki biz şu anda 10'ncu sıradayız, 'tamam ulaştık' diyemeyiz. Sezon sonuna dek daha yukarıları istemek, yani yeni hedefler koymak zorundayız. Şu an bulunduğumuz yerden daha iyisini yakalamak için çalışıyoruz. Sezon sonunda bakacağız artık. İnşallah daha iyi yerlerde oluruz."

    Kulüplerin vergi borçlarının anımsatılması üzerine Hamzaoğlu, şöyle devam etti:

    "Kulüplerin mali durumlarını gözardı edemeyiz. Önce kulüplerin yaşaması lazım ki biz de işimizi rahatlıkla yapalım. Hedefler bekleyebilir. Mali durumlardan dolayı kulüpleri kaybedersek, bir hedefe gidemeyiz. O nedenle kulüplerin öncelikle mali anlamda sağlam bir zemini olması lazım. Bursaspor çok zor durumda değil. Ödenmeyecek bir borcumuz yok. Yönetimimiz zaten inanılmaz bir şekilde çalışıyor. Biz de teknik anlamda yapıyoruz. Birlikte uyum içinde Bursaspor'u daha iyi yerlere taşıyacağız. İnşallah büyük hedefler yakın zamanda gelecek."

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ