Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, Almanya'da mahkemeye çıktı. Bayer Leverkusen forması giyen 22 yaşındaki oyuncu, trafikte yaşadığı bir sorundan dolayı ifade vermek zorunda kaldı, 125 Euro'luk cezayı ödemeyi reddettiği için mahkemeye çıktı.

Ağustos ayında yaşanan olayda Hakan'ın 60 kilometre hıza izin verilen bir yolda 86 kilometre ile gittiği bu yüzden cezaya çarptırıldığı ortaya çıktı. Leverkusen şehir merkezinde hız limitini 26 km kadar aşan oyuncunun radara yakalandığı belirtildi. Ancak Çalhanoğlu'nun şöför mahallinde kendisinin oturmadığını dile getirdiği ifade edildi.
 
Radar tarafından çekilen tam net olmayan fotoğrafın delil olarak sunulduğu ancak Hakan Çalhanoğlu'nun bunu ısrarla geri çevirerek cezayı ödemeyi reddettiği bildirildi. Bunun üzerine mahkemeye gelmek durumunda kalan Hakan, ilginç bin savunma yaptı ve bilimsel bir raporla hakimin karşısına çıktı.
 
GÖRÜNTÜ DOĞRU DEĞİL
İnsan biyoloğunun raporunda, fotoğrafın çekilmesi, aracın hızı, çekilen açı ve ekrandaki görüntü ile gerçeğinin uyuşmayacağının belirtilmesiyle, görüntünün Hakan'a ait olmayabileceğine dair görüşü savunuldu.
 
CİHAZ KONTROL EDİLECEK
Futbolcu ve avukatının yaptığı bilimsel savunmasının ardından mahkemenin, görüntüyü alan radar cihazının doğruluğunun kontrol edilmesine karar vererek duruşmayı ertelediği belirtildi.

(Skorer)