Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol İtalya Crotone, 106 yıl sonra Serie A'ya çıktı - Futbol Haberleri

    İtalya'da birinci lige çıkan ilk takım belli oldu. Modena'yla dün 1-1 berabere kalan Crotone, Serie B'de bitime üç hafta kala yükselmeyi garantiledi.

    Bu sonuçla bir ilke imza atan Çizme ekibi, tarihinde ilk kez Serie A'ya çıktı. Kadro değeri yalnızca 11 milyon euro olan Crotone gelecek sezondan itibaren Juventus, Milan, Inter gibi devlerle karşılaşacak.

    "MAFYA'NIN TAKIMI"

    Çizme'nin güney ucundaki 60 bin nüfuslu Crotone kentinin takımı olan ekip, 'Mafya'nın takımı' olarak nitelendiriliyor. Çünkü kulübün sahibi Raffaele Vrenna, mafyayla hareketen eden birisi olarak gösteriliyor.

    İtalyan Savcılığı, mafya soruşturması dahilinde Vrenna'nın 800 milyon euroluk mal varlığına el konulmasının istendiği dava açtı. Bu bağlamda kulübün hisselerine el konulma tehlikesi de taraftarı hep tedirgin etti.

    1910'da kurulan ve 106 yıllık tarihi olan kulübün elde ettiği başarı ülke dışında da büyük yankı uyandırdı. Almanya, Hollanda, İspanya başta olmak üzere hemen hemen tüm ülkelerde Crotone'nin yükselmesi haber olarak verilirken, De Telegraaf başta olmak üzere Hollanda'dan bir çok gazetenin "Mafya Kulübü Serie A'ya çıktı' başlıklarını kullanması dikkat çekti.

    Lacivert-kırmızılı ekip lakabıyla da farklı bir görüntü çiziyor. Takma ismi 'Köpekbalıkları' olan Crotone kulübünün ambleminde de, iki adet köpekbalığı figürü dikkat çekiyor.

    Maçlarını oldukça küçük bir statta oynayan ekibin, Serie A'da bu statta nasıl mücadele edeceği de büyük soru işareti oluşturuyor. Sadece 9 bin kişilik Ezio Scida Stadı'nın İtalya'nın dev ekiplerini nasıl ağırlayacağı merak konusu olmuş durumda.

    (Skorer)

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ