Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor, Hollanda'nın Arnhem bölgesinde gerçekleştirilen 2. etap kampında sabah ve akşam saatlerinde gerçekleştirdiği çift antrenman ile çalışmalarını sürdürdü.

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Igor Tudor yönetiminde sabah gerçekleştirilen antrenmanda salonda kuvvet çalışması gerçekleştiren takım, akşam antrenmanında ise pas ve şut çalışmasının ardından yarım sahada çift kale maç yaptı.
Antrenmanı takip eden Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, 14 günlük kamp sürecinin yarısını geçirdiklerini ifade ederek, "2 tane hazırlık maçı yapıldı. Cumartesi günü Hollanda Ligi'nde 4. sıradaki takımla 3. hazırlık maçını yapacağız. Hollanda 2. ve 3. Ligi'nden bir takımla daha hazırlık maçı yapmak istiyoruz. Kamp iyi geçiyor, dün maçta Traore'nin hafif bir sakatlığı oldu. 2 gün önceki antrenmanda da Kokolovic'in hafif bir sakatlığı olmuştu. Kokolovic bugün düz koşu yapıyor. Traore ise dinleniyor. Takımımız gayet uyumlu bir çalışma süreci geçiriyor. Hocamız çok disiplinli ve futbolcularla diyalog noktasında çok iyi. Ortam çok güzel. Kamp ortamı güzel 2 tane antrenman sahası var. Hava şartları da uygun gidiyor. İnşallah kamp sonuna kadar kazasız belasız bir kamp sürecimizi bitiririz" dedi.

"TRANSFERLER ZOR GEÇİYOR"
Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Tankut, transfer dönemlerinin zor olduğunu dile getirerek, "Birkaç transferimiz daha olacak. 6 ve 8 numaraya ve bir de Alexe'nin sakatlanmasından dolayı o açığı sağ ve solda oynayabilen aynı zamanda forvet de oynayabilecek bir futbolcu çalışması yapıyoruz. Birkaç gün içerisinde onlar da netleşecek. Kolay olmuyor tabi transferler zor geçiyor. Zaman zaman sosyal medyada okuyoruz, transferler üzerinde 'Şu niye alınmadı, bu niye alınmadı' diye ifadeler kullanılıyor. Yatabare'nin transferi 25 gün sürdü. Bugün Alanyaspor'un aldığı futbolcuyla aslında biz de ilgileniyorduk. Fakat son dakikada hocamızın biraz daha yumuşak bir oyun stili olduğunu söyleyerek onun dışında bir futbolcuya yönelmemiz noktasındaki önerisi üzerine biz de kendisiyle aynı fikirde buluşunca dünkü o transferle ilgili hafif bir geri çekilme eğilimi içerisine girdik. O geri çekilmeyle beraber futbolcu Alanya'ya gitmiş oldu. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.