Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu'nun ev sahipliğinde, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay'ın yanı sıra, kulüp yönetim kurulundan Şekip Mosturoğlu, Ünal Uzun ve Turhan Şahin yer aldı. Törene, Fenerbahçe Kulübü kongre üyelerinin yanı sıra, sarı-lacivertli kulüpte faaliyet gösteren branşların sporcu, teknik adam ve idarecileri de katıldı.

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Günay, bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, ''İslam aleminin Kurban Bayramı'nı tebrik ederim. Bu vesileyle Türk milletinin de Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik ederim. Geleneksel bayramlaşmamızı gerçekleştirdik. Sporcularımız, üyelerimiz burada. Her bayramı en iyi şekilde kutluyoruz ve kutlamaya çalışıyoruz'' dedi.

Alex'in kulüpten ayrılmasının ardından futbol takımıyla ilgili yaşanan sürecin bir anlamda alınan sonuçlarla son bulduğu ifade edilerek, son durumu nasıl gördüğü sorulan Günay, şunları söyledi:

''Bunu alınan sonuçlara bağlamak doğru değil. Yaşanan olay profesyonel bir hadiseydi. Karşılıklı bir akit vardı ve feshedildi. Ben de gittim kendisini uğurladım. Amatör şubelerde ve futbol şubesinde durum gayet iyi gidiyor. İnşallah hep böyle iyi neticeler alırız.''

Öte yandan, bayramlaşma törenine Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım katılmadı.