Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri yanında yer alan yeni idari binanın açılış töreninde konuşan kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor'un Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri ile Türkiye'nin ilk modern tesislerinden birisine sahip olduğunu söyledi.

Tesislerin, kulübün ihtiyaçlarını zamanla karşılayamadığına işaret eden Ağaoğlu, "Bunun için yenilenme ihtiyacı hasıl oldu. Yönetime gelir gelmez hemen 1 aylık süreç içerisinde yönetim kurulu ve sponsorlarımızın desteğiyle tesislerimizi ve kamp binalarımızı ciddi bir şekilde yenilemek için bir çalışmanın içerisine girdik. Bu süre içerisinde 1461 Trabzon'un tesislerini kullandık." şeklinde konuştu.

Ağaoğlu, kısa süre içerisinde bazı sıkıntılara rağmen tesislerin yenilenen haliyle hizmete girdiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"İdari bina olarak şu anda bulunduğumuz binaya geçtik. Buranın tahsisi için de bize destek veren başta Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız ile Spor Genel Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız da desteklerini esirgemediler. Tesislerimizin kulübümüze ve Türk spor camiasına hayırlı olmasını diliyorum."

Trabzon Valisi Yücel Yavuz ise Trabzonspor'un Trabzon'un her şeyi olduğunu, gösterdiği başarılarla haklı bir yere geldiğini belirtti.

Tesisleşme açısından Trabzon'un Türkiye'de önemli bir konumda olduğuna dikkati çeken Vali Yavuz, "Burada halkımız ve şehrimizle bütünleşen kulübümüzün, çok iyi bir tesis ve imkanlarla donatılmasında değerli başkan ve ekibi de gayret gösteriyorlar. Hayırlı olmasını diliyorum." ifadesini kullandı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da Trabzonspor'un herkesin ortak değeri olduğunu vurgulayarak, "Trabzonspor için ne yapabilirsek onun gayretini gösteriyoruz. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tek bir yürek ve tek bir büyüklük Trabzonspor'un ne olduğunu gösteriyor. Bundan sonra da iyi ve kötü günde şampiyonluğa bir olarak yürüyeceğimizi ifade ediyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından yeni idari binanın açılış kurdelesi kesildi. Binayı gezen Ağaoğlu ve beraberindeki protokol üyeleri, ardından Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bulunan ve yenilenen kamp dinlenme tesislerine geçti.

Ağaoğlu, Vali Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu ile protokol üyeleri, futbolcuların da yer aldığı törende, yenilenen kamp dinlenme tesislerinin açılışını da gerçekleştirdi.

YENİ TAKIM OTOBÜSÜ

Trabzonspor Kulübü'ne, Ali Osman Ulusoy Şirketler Grubu tarafından yeni takım otobüsü tahsis edildi.

Medical Park Stadyumu'nda düzenlenen törende konuşan Trabzonspor Kulubü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, sponsorluk anlaşmasının sıradan bir anlaşma olmadığını, tarihi kökleri bulunduğunu söyledi.

Ali Osman Ulusoy'un, Trabzonspor'un kurucu başkanlarından olduğunu anımsatan Ağaoğlu, "Bugün burada yapacağımız sponsorluk anlaşmasında kulübün kuruluşundan şu andaki sürece kadar hizmeti geçen bir başkandan söz ediyoruz. 'Trabzon Türkiye'nin T'sidir' sözü belki de Trabzon kentini en güzel tanımlayan, hafızalara kazıyan bir sözcük olarak tarihte yerini almıştır. Onun için kendisini bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz." dedi.

Ağaoğlu, Trabzonspor'a otobüs tahsis etme geleneğini sürdüren Ulusoy ailesine de teşekkür ederek, şunları kaydetti:

"Bu sponsorluk anlaşmasının gerçekleşmesinde pay sahibi olan Ulusoy ailesine, rahmetli başkanımızın geleneklerini devam ettirdiklerinden dolayı ve aynı zamanda Mercedes firmasına kulübüm adına şükranlarımı arz ediyorum. Öyle umut ediyorum ki bu yapılan sponsorluk anlaşması tüm camiamıza örnek olur. Bunu farklı açıdan, bir başkanın hizmetinin devamı şeklinde değerlendirmek lazım. Mercedes zaten Türk futboluna ve sporuna yıllardır hizmet eden bir kuruluş. Mercedes firmasına da kulübümüze göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum."

Ali Osman Ulusoy Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Ulusoy ise babasının isminin burada geçmesinin kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, bordo-mavili kulübe başarı ve sağlıklı bir sezon temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından Ağaoğlu ile Ulusoy sponsorluk anlaşmasını imzaladı. Daha sonra futbolcular, teknik heyet ve yönetim kurulu üyeleri takıma tahsis edilen otobüsü inceledi.

Teknik direktör Ünal Karaman ile futbolcular, daha sonra takım otobüsüne binerek Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne hareket etti.

Törene, Ali Osman Ulusoy Şirketler Grup Başkanı Murat Seyman, Hassoy Motorlu Vasıtalar Genel Müdürü Semih Saral, Mercedes-Benz Türk Otobüs Filo Satış Kısım Müdürü Burak Batumlu da katıldı.