Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi İş-Yaşam Şirketler Türk yazılım şirketi Etiya, Kanada'da ofis açtı - İş-Yaşam Haberleri

    Türkiye’nin global yazılım devi Etiya, dünyanın en önemli yazılım merkezlerinde büyümeye hız kesmeden devam ediyor. Global bazda farklı bölgelerde bir yandan organizasyonel olarak büyüyen Etiya, bir yandan da en büyük teknoloji merkezlerinde ofislerinin sayısını artırıyor.

    Kuzey Amerika bölgesi için Etiya’nın inovasyon ve geliştirme merkezi haline gelecek olan Kanada ofisi ile Etiya dünya genelindeki 10’uncu ofisini hizmete açmış oldu. Kanada ofisi ayrıca, dünyanın en büyük IT pazarı olarak kabul edilen Kuzey Amerika’da da ilk Etiya ofisi oldu.

    TÜRK DİPLOMATLARDAN DESTEK: “GURUR VERİCİ”

    Etiya Kanada Ofisi’ninin ilk ziyaretçileri ise Türkiye’nin Montreal Başkonsolosu Deniz Barkan Umruk ve Ottowa Büyükelçisi Selçuk Ünal oldu. Umruk, “Global Türk firmalarının bölgemizde yer alması bizler için hem mutluluk hem gurur verici” derken, Ünal ise “Türkiye’de doğup globalleşen ve Kanada’ya uzanan bir yazılım firmasının burada hizmetleriyle katma değer sağlıyor olması bizim için gurur kaynağı” açıklamasında bulundu.

    REKLAM

    Gerçekleştirdiği yazılım ihracatlarıyla Türk ekonomisine verdiği desteği sürdüren Etiya, Kanada ofisiyle Kuzey Amerika bölgesinde artan potansiyel müşteri taleplerini ve mevcut müşterilerin de ihtiyaçlarını kendi bölge ofisinden cevaplamayı hedefliyor.

    Etiya Kanada Ofisi ayrıca, şirketin global vizyonu olan dünyanın farklı bölgelerinde sürdürülebilir büyüme hedefine bağlı olarak verdiği taahhütlerin de bir göstergesi olarak stratejik bir önem taşıyor.

    ASLAN DOĞAN: “KANADA OFİSİ ÖNEMLİ BİR ÜS OLACAK”

    Etiya Kurucu Ortak ve Ceo’su Aslan Doğan, “2018’de önümüze hedef olarak koymuş olduğumuz daha çok ihracata dayalı büyüme modeline hizmet edecek olan Kanada ofisimiz, ülkemize kazandıracağımız katma değer açısından önemli bir üs görevini yerine getirecek. Global vizyonumuz açısından önemli bir pazar olan Kuzey Amerika’da Kanada ofisimiz yaratacağı sinerji ile bölgede hızlı büyümemize de katkı sağlayacak” dedi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ