Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
5 yaşındaki kız vahşete şahit oldu!
0:00 / 0:00
Genel

Aydın'da, Olgun G. (25), eski sevgilisi Necla Demirbaş'ı (32) öldürüp, aynı tabancayı başına ateşleyerek, intihar girişiminde bulundu. Çevredeki vatandaşlar henüz 5 yaşında olan küçük kızın annesi Necla Demirbaş’ın ölümüne şahit olmaması için kucaklarına alıp uzaklaştırdı.


DHA'nın haberine göre, Aydın Devlet Hastanesi'nde taşeron firmaya bağlı temizlik işçisi olarak çalışan Necla Demirbaş, mesai bitiminin ardından dün saat 13.30 sıralarında, Adnan Menderes Mahallesi 510 Sokak'taki evinin önünde geldi. Ancak kapının önünde 09 ADD 377 plakalı otomobilinde bekleyen Olgun G. ile karşılaştı.

EVİNİN ÖNÜNDE KURŞUN YAĞDIRDI

Bir süre önce ayrıldıkları öğrenilen ikili arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Olgun G., belindeki tabancayı çekip, Necla Demirbaş'a ateşledi. Göğsünden vurulan Demirbaş, kanlar içinde yere yığıldı. Olgun G. ise, aynı tabancayı başına dayayıp, ateşledi. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ağır yaralı olan Demirbaş, Aydın Devlet Hastanesi'ne, Olgun G. ise Aydın Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

KÜÇÜK KIZI VATANDAŞLAR UZAKLAŞTIRDI

İHA'nın haberine göre, olaya şahit olan vatandaşların kamerasına yansıyan olayda, eski erkek arkadaşı tarafından kalbinden vurularak öldürülen Necla Demirbaş'ın 5 yaşındaki kız çocuğunun acı olaya şahit olmaması için çevredeki vatandaşlar tarafından kucağa alınıp olay yerinden uzaklaştırıldığı görüldü. Görüntülerde, eski sevgilisi Necla Demirbaş'ı vurduktan sonra aynı silahla kendi başına ateş eden şahsın, yerde yatışı ve işten yeni geldiği öğrenilen Necla Demirbaş'ın ambulansa taşınma anları yer alıyor. Bu arada ağlayanlar ve feci olay karşısında kendisinden geçen vatandaşlar çığlıkları kameralara yansırken, bazı vatandaşlar ise annesi kanlar içinde kalan küçük kızın acı olaya şahit olmaması için verdiği çaba görülüyor.

HAK-İŞ GENEL BAŞKANI: KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN BAHANESİ YA DA AFFI YOKTUR

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Necla Demirbaş'ın uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Kadına yönelik şiddetin hiçbir şekilde bahanesi ya da affı yoktur. Gencecik yaşta hayattan koparılan Necla Demirbaş'ın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu saldırıyı bütün kadınlara, hatta bütün insanlığa yapılmış kabul ediyoruz. Kadına yönelik şiddete artık dur demeliyiz. Bir daha Neclalar, Ayşeler, Fatmalar artık ölmesin diyoruz" dedi. Mahmut Arslan, yazılı açıklamada şunları kaydetti:

"Öz Sağlık-İş Sendikamızın Üyesi bir yol arkadaşımızı maalesef kadına yönelik şiddete kurban verdik. Aydın Devlet Hastanesi temizlik birimi elemanı Öz Sağlık-İş Sendikamızın Üyesi Necla Demirbaş, Temmuz ayında düğün yapmayı planladığı nişanlısı tarafından ayrılmak istemesi nedeniyle alçakça silahlı saldırıya uğradı. Demirbaş, alçakça saldırı sonucu gencecik yaşta hayatta veda etti. Alın teri ile ekmeğinin, aşının mücadelesini veren Necla Demirbaş kardeşimiz, hunharca, kalleşçe hayattan koparılmayı asla hak etmedi. Bu saldırıyı bütün kadınlara, hatta bütün insanlığa yapılmış kabul ediyoruz. Haksız yere bir insanı öldüreni, bütün insanlığı öldürmüş kabul eden bir inanca sahip olan bu milletin içinden böyle katillerin çıkmış olmasını anlamak, anlatmak mümkün değil. Kadına yönelik şiddete artık dur demeliyiz.

Kadına yönelik şiddet, hangi koşullar altında yaşanırsa yaşansın asla meşru kabul edilemez. Kadına yönelik şiddetin hiçbir şekilde bahanesi ya da affı yoktur. Kadına yönelik şiddetle mücadele konusu bir insanlık meselesidir. Hiçbir ideolojiye, düşünceye, bakış açısına, renge, dile, dine bağlı değildir. Bu konuya insanlık penceresinden bakmalı, şiddetin her türlüsüne hep birlikte dur demeliyiz. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak kadına yönelik şiddete asla toleransımız olmadığını bir kez daha ifade ediyoruz.

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak kadına yönelik şiddetin her türlüsüne karşı dik duruşumuzu devam ettiriyor ve şiddetle mücadele konusunda kararlılığımızı her platformda dile getiriyoruz. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün artarak devam eden, kadın cinayetlerine, şiddete, istismara, eşitsizliğe, ayrımcılığa, yoksulluğa ve güvencesizliğe karşı hep birlikte dur demeliyiz. Konfederasyonumuza bağlı Öz Sağlık-İş Sendikamız üyesi Necla Demirbaş'ın uğradığı canice saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyor, sorumluların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Merhume Necla Demirbaş kardeşimize yüce Allah'tan rahmet, Demirbaş ailesine, sevenlerine, Öz Sağlık-İş camiamıza başsağlığı diliyoruz. Emek hareketinin başı sağ olsun."

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.