Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Yarın kabine toplantısı var mı? Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak?
    1

    Dünyada ve ülkemizde etkileri devam eden koronavirüs salgınında vaka patlaması yaşanıyor. Birkaç hafta içinde 3'e katlanarak artan koronavirüs nedeniyle gözler yeniden kabine toplantısına çevrildi. Yurt genelindeki milyonlarca vatandaş; Kabine Toplantısı ne zaman, bu hafta var mı sorularının cevaplarını arıyor. İşte ayrıntılar...

    2

    BU HAFTA KABİNE TOPLANTISI VAR MI?

    2022 yılının ilk kabine toplantısı 19 Ocak 2022 Çarşamba günü gerçekleştirildi. Söz konusu toplantılar 15 günde 1 gerçekleştiriliyor.

    Kabine toplantıları genel olarak hafta başında yapıldığı için söz konusu toplantının yarın, yani 31 Ocak 2022 Pazartesi günü yapılması bekleniyor.

    3

    Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantıda, Rusya-Ukrayna gerilimindeki son durum ele alınacak. 3 Şubat'ta Ukrayna'ya yapılacak ziyaret değerlendirilecek. Bölgede tansiyonun düşürülmesi için yürütülen diplomatik çalışmaların yanısıra ikili ilişkiler masaya yatırılacak.

    Gerilimin diğer tarafı Rusya ile yürütülen görüşmeler de gündemde olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetini kabul eden Rusya Devlet Başkanı Putin'in Türkiye ziyaretine ilişkin hazırlıklar görüşülecek.

    Ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler... Bölgede doğal gaz konusunda oluşabilecek yeni ittifaklar değerlendirilecek. Bu bağlamda İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'un Türkiye ziyareti de ele alınacak.