Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Hava durumu 25.05.2016

    Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Göller yöresi, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Balıkesir ve Giresun çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

    Hava sıcaklığının Batı bölgelerde yağışla birlikte 2 ila 4 derece azalacağı, doğu kesimlerde 2 ila 6 derece artacağı tahmin ediliyor.

    İL İL HAVA DURUMU

    Rüzgar, Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

    DOĞU'DADOLU VE SAĞANAK UYARISI

    Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeyinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi.Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Doğu Anadolu'nun kuzeyinde, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Erzincan ve Ardahan'da havanın parçalı, yer yer çok bulutlu, rüzgarın güney ve güneybatıdan hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceğinin tahmin edildiği belirtildi.

    Erzurum'un doğusu, Kars, Ardahan ve Ağrı'da gök gürültülü sağanakla birlikte yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında orta kuvvette rüzgar da beklendiği ifade edilen açıklamada, bu nedenle dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

    Açıklamada, bölgede hava sıcaklıklarında 2 ila 4 derece artış olacağı, en yüksek hava sıcaklıklarının Iğdır'da 27, Erzincan'da 25, Ağrı'da 21, Kars'ta 20, Erzurum'da 19 ve Ardahan'da 18 derece olmasının öngörüldüğü bildirildi.

    Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

    Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, Sabah saatlerinde kuzey ve batı kesimleri ile öğle saatlerinden itibaren il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

    İstanbul: Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

    İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

    Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

    Antalya: Parçalı ve çok bulutlu 24

    Konya: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

    Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

    Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 24

    Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu 19

    Diyarbakır: Parçalı, zamanla az bulutlu 31

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ