Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
HABERTURK.COM

Fransız otomotiv üreticisi Peugeot'nun kompakt SUV modeli 3008 makyajlandı. İlk tanıtıldığı 2016 yılından bu yana 800 bin adetlik üretim adedine ulaşan modelin, tasarımında ve teknolojisinde önemli değişiklikler yapıldı.

Aracın makyaj operasyonu ile birlikte en belirgin değişikliği ön yüzünde yaşandı. 508 modeline benzer bir ön far tasarımına kavuşan 3008, makyaj öncesine göre daha büyük ızgarası ile de dikkat çekiyor.

3008'de, Peugeot ailesinin tüm üyelerinde olduğu gibi motor kaputunun ucunda artık model ismi sergileniyor. Ayrıca, giriş seviyesinden itibaren LED teknolojisiyle donatılan farların, krom uçlu pençe şeklindeki gündüz farları ile birlikte geldiği görülüyor.

3008'in arka stop gurubunun tasarımında büyük değişikliğe gidilmezken, arka farlarda güncellemeye gidildiği göze çarpıyor.

DÖRT TEKERLEKTEN ÇEKİŞ İLE GELECEK

Makyajlı 3008'in güç seçenekleri arasında yeni hibrit bir ünite bulunuyor. Şarj edilebilir hibrit motorun yanı sıra, benzinli ve dizel motor seçenekleri de 3008'de yer alıyor.

Benzinli cephesinde 1.2 litre hacimli 3 silindir ve 1.6 litre hacimli 4 silindir motorlar yer alırken, dizel cephesinde ise 1.5 litre hacimli 4 silindirli motor sunuluyor.

3008'in şarj edilebilir hibrit motorlu versiyonlarında diğer güç seçeneklerinin aksine dört tekerlekten çekiş sistemi sunuluyor. Bu versiyon HYBRID4 300 olarak adlandırılıyor.

3008'in iç mekanında ise, yenilenen dijital gösterge paneli ve multimedya ekranı en büyük yenilikleri oluşturuyor. Öte yandan, iç mekanda yeni koltuk kumaş tasarımları ile kokpitteki yeni kaplamalar da makyaj ile gelen yenilikler arasında.

Makyajlı 3008'in yıl sonunda Avrupa'da satışına başlanacağı kaydedildi.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri