Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Astroloji 10 Ocak Hangi Burç? 10 Ocak Burcu Yükseleni, Yorumu ve Özellikleri Nedir?

    Astroloji, insanların doğum tarihleriyle ilgili olarak burçlarının özelliklerini belirlemeye çalışır. Oğlak burcu, 22 Aralık ile 20 Ocak tarihleri ​​arasında doğanların burcudur. Bu yüzden 10 Ocak doğumlu kişilerde Oğlak burcudur. Bu burç, dünyevi ve hırslı bir karaktere sahip olan insanları temsil eder. Oğlak burcunun yönetici gezegeni olan Satürn de sorumluluk ve disiplin gezegeni olarak bilinmektedir. Oğlak burcu toprak elementi burcu olmasından kaynaklı bu burcun insanları genellikle sert mizaçlıdır.

    10 Ocak Burcu Özellikleri Nelerdir?

    Oğlak burcu insanları çalışkan, sorumlu, disiplinli, kararlı ve pratik düşünen kişilerdir. Maddi konulara önem verirler ve genellikle geleceğe yönelik planlar yaparlar. Ancak, insanlarla bağ kurmakta zorlanabilirler ve daha sıcakkanlı olmaları gerekebilir. Her burçta olduğu gibi Oğlak burcunda da Oğlak kadını ve Oğlak erkesi hususunda karakteristik özellikler ayrılmaktadır.

    REKLAM

    10 Ocak Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

    10 Ocak burcu erkeği diğer burçların özelliklerine kıyasla sert mizacı ve çalışkanlığıyla kendini göstermektedir. Bu yüzden Oğlak burcu erkekleri girdiği ortamlarda fark edilen insanlardır.

    • Oğlak burcu erkekleri soğuk veya mesafeli olarak görünebilirler. Bu, genellikle, duygularını göstermek konusunda rahat olmamalarından kaynaklanır. Ancak, bir kez güvendikleri kişilerle yakın bir ilişki kurduklarında, sadık, duyarlı ve şefkatli olabilirler.
    • Oğlak burcu erkekleri, disiplinli, kararlı, çalışkan ve akıllı bireylerdir. Uzun vadeli hedefleri için sıkı çalışırlar ve liderlik rollerinde kendilerine güvenirler. Bazıları duygularını göstermekte zorlanabilirler, ancak yakın ilişkilerinde sadık ve şefkatli olabilirler.

    10 Ocak Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

    10 Ocak burcu kadını auraları yüksek ve girdiği ortamlarda kendini belli eden kadınlardır. Toprak elementinin yansımasıyla sert mizaçlı dahi olsalar sevdiği insanlara karşı olabildiğince anaç insanlardır.

    REKLAM
    • Oğlak burcu kadınları, çok hırslı, sabırlı ve disiplinli olmalarıyla tanınır. Aynı zamanda, güçlü ve kararlı bir yapıya sahiptirler. Bu kadınlar, hayatın zorluklarına karşı dirençli ve çözüm odaklıdırlar. Oğlak burcu kadınları, aynı zamanda oldukça çalışkan, planlı ve organizasyon konusunda oldukça iyidirler. Zorlu hedeflere ulaşmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.
    • Oğlak burcu kadınları, sosyal ve entelektüel açıdan oldukça zeki ve yeteneklidirler. Akıllı ve bilgili olmaları sayesinde, diğer insanlar tarafından sık sık danışılan bir kişilikleri vardır. Ancak, bu kadınlar genellikle çok ciddi ve katı görünebilirler. İlk izlenimlerinde soğuk ve mesafeli gibi görünebilirler, ancak daha yakından tanıdıklarında, içlerindeki samimi ve şefkatli yönlerini gösterebilirler.

    10 Ocak Burcu Yükseleni Nedir?

    Yükselen burcumuzun da karakterimize yansıması en az az güneş burcumuz kadar hatırı sayılırdır. Fakat güneş burcumuzdan ziyade yükselen burcumuz saat hesabına göre belirlendiği için herkesin yükselen burcu kendine özeldir.

    10 Ocak Tarihinde Doğan Ünlüler Kimlerdir?

    10 Ocak’ta doğan Türk ünlü ve futbolcular arasında şu isimleri sayabiliriz:

    • Suphi Tekniker, Oyuncu
    • Hakan Boyav, Opera sanatçısı
    • Devrim Nas, Tiyatrocu
    • Nilüfer Kurt, Sunucu

    10 Ocak’ta doğan yabancı ünlü ve futbolcular ise şu isimlerdir:

    • Frank Sinatra, Şarkıcı
    • Donald Fagen, Şarkıcı ve söz yazarı
    • Fran Walsh, Yönetmen
    • Christian Atsu, Futbolcu
    ÖNERİLEN VİDEO
    Haberi Hazırlayan: Kubilay Kos
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ