Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
14 kişilik aile böyle kurtuldu!
0:00 / 0:00
DHA

Esenyamaç Mahallesi'nde, 10'a yakın evin yıkıldığı sel felaketinin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Mahallede hasar tespit çalışmaları devam ederken, selde evi hasar gören Canpolat ailesinden 14 kişinin, dama çıkarak kurtuldukları belirtildi.

DHA'nın haberine göre, daha sonraki günlerde meydana gelen sellerde evi tamamen yıkılan Şerafettin Canpolat, olay günü kendisinin evde olmadığını, halası Memihan Açıkel'in (75) kanser hastası ve yatağa bağımlı olması nedeniyle içeridekilerin dışarı çıkamadıklarını belirterek, son anda merdivenle dama çıkarak kurtulduklarını anlattı.

Şerafettin Canpolat,"Selin geldiği sırada ailemden evde 14 kişi vardı. Sel geldiğinde kaçamamışlar. Köylüler yardıma gelmiş ama kimse yaklaşamamış. Canımızdan başka hiçbir şey kalmadı. 6 çocuğum da evdeydi, Allah'a şükür hepsi kurtuldu. Evimiz tamamen yıkıldı, içindeki eşya, ne varsa sel alıp götürdü. Bize yardıma gelen başta askeri birlikler olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz. Yetkililerden isteğimiz bir ev. Şu an dışarıda kaldık" diye konuştu.

Selin ardından rahatsızlanan Memihan Açıkel, Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.