Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

23 Aralık'taki ehliyet sınav sonuçları için bekleyen sürücü adayları, merakla sonuçların açıklanacağı tarihi bekliyor. Heyecanla ehliyet sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi araştırıyor. Konuyla ilgili ise Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi ve ehliyet sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih duyuruldu. Peki ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

EHLİYET SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ehliyet sınavı sonuçlarını 4 Ocak 2017 tarihinde açıklanacak. Sonuçlar açıklandığı zaman eş zamanlı olarak sayfamıza ekleyeceğiz.  TC Kimlik No ile sorgulama yapılması gerekmektedir. Daha sonra MEB Motorlu Taşıtlar Sınav sayfasında girdiğiniz sınavın sonuç bilgisi linkine tıklayarak ulaşabileceğiniz sorgulama alanında, TC Kimlik No ve güvenlik numarasını girerek ehliyet sınav sonucunuzu görüntülemeniz mümkün olacaktır.

EHLİYET SINAV SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

23 Aralık'ta yapılan ehliyet sınavına katılan adaylar soruları ve cevapları görüntülemek için sorgularını hızlandırdı. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde ehliyet sınavı soruları ve cevapları ile ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor. Yayınlanıp, yayınlanmayacağı da belli değil. MEB tarafından sorular ve cevaplar ile ilgili açıklama gelirse haberimizin içerisinde yer alacaktır.

23 Aralık ehliyet sınavından başarılı olmak için 50 sorudan 35 doğru cevap vermeniz gerekiyor.Her soru 2 puan değerindedir ve toplam 70 puan etmektedir. Önemli olan hangi alandan olursa olsun en az 35 doğru cevap vermektir.

EHLİYET SINAVINDAN BAŞARISIZ OLURSAM NE OLACAK?

Bir aday ehliyet sınavından başarısız olursa sınav ücretini yeniden yatırarak sıradaki sınava girmesi gerekiyor. 23 Aralık 2017 Ehliyet sınavından kalan adaylar için sıradaki ehliyet sınav tarihi henüz MEB tarafından açıklanmamıştır. Not: Ehliyet sınavından başarılı olmadıkça direksiyon sınavına giremezsiniz. Teorik sınavdan 4 defaya kadar başarısız olabilirsiniz. 4. defa başarısız olduysanız kursa yeniden yazılmanız gerekiyor.