Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık 24 Ocak 2022 Koronavirüs tablosu açıklandı... Son dakika bugünkü vaka sayısı kaç oldu? İşte güncel tablo

    Sağlık Bakanlığı, 24 Ocak Koronavirüs Tablosu'nu "covid19.saglik.gov.tr" sitesinden paylaşıyor. Güncel vaka sayıları 67.023 olarak kayıtlara geçti.

    Bakan Koca, dün resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada; "Omicron varyantı salgının son bulmasının umudu olabilir. Bilimsel çalışmaların sonuçlarına göre aşı olmuş kişiler omicron ile karşılaştıklarında hem hastalığı kolay atlatıyor hem de bağışıklık seviyesi yükseliyor. Aşınızı olarak yarın için umutlu olun. Salgın gündemden çıkacak." dedi

    24 OCAK KORONAVİRÜS TABLOSU AÇIKLANDI

    Sağlık Bakanlığı, 24 Ocak Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu yayınlandı.

    EN GÜNCEL KORONAVİRÜS VERİLERİ İÇİN TIKLA

    DÜNYADA KORONAVİRÜS SON DURUMU

    ABD'de Kovid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 571 artarak 866 bin 540'a çıktı.

    Dünya genelinde Omicron varyantı nedeniyle Kovid-19 vaka sayıları artarken, Hindistan'da son 5 gündür vaka sayısı 300 binin üzerinde seyrediyor.

    Kış Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmaya hazırlanan başkent Pekin'de yerel vakaların görüldüğü Fıngtay ilçesinde 2 milyon kişiye toplu test uygulandı.

    Rusya'da, Kovid-19 salgınının başlamasından bu yana son 24 saatte 63 bin 205 ile "en yüksek" günlük vaka sayısı kaydedildi.

    İtalya'da Kovid-19 salgınında son 24 saatte 333 kişi hayatını kaybetti.

    ÖNERİLEN VİDEO
    Haberi Hazırlayan: Fatih Berktaş
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ