Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Alevlerin sardığı ahırdaki 30 küçükbaş hayvan can verdi, sahipleri gözyaşı döktü

    Manavgat ilçesinde öğleden sonra başlayan yangın, bazı mahallelerde etkisini halen sürdürüyor. Ekiplerin karadan çalışması devam ederken, havanın kararmasıyla birlikte havadan müdahale sona erdi. Yerleşim yerinden uzak noktada devam eden yangında söndürülen yerlerin soğutma çalışması devam ediyor. Saatler ilerledikçe yangından can yakan görüntüler de gelmeye başlıyor. Azizler Mahallesi’nde alevler, bir evin hemen yakınında bulunan ahıra sıçradı.

    30 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN CAN VERDİ

    Vatandaşların tahliye ettiği bölgede, saman balyalarına ulaşan alevler bir anda çevreyi kuşattı. Burada bulunan yaklaşık 30’a yakın küçükbaş hayvan ile 1 inek can verdi. Alevlerden kaçan bazı hayvanlar da etraftaki su havuzuna atlayarak canlarını kurtardı.

    REKLAM

    GÖZYAŞLARINI TUTAMADILAR

    Hayvan sahiplerinden Ayşe Aktaş, o anları şu sözlerle anlattı: “Öğlen saatlerinde itfaiye geçerken yangından haberimiz oldu. Yemek yiyorduk, o sıra yukarıdan dumanlarla alevler geliyordu. Yarım saat ya da 1 saat arasında yangın yatağımıza kadar geldi. Maddi hasarımız çok. Sürülerimizin ahırı yandı. Büyükbaşları kurtardık ama küçükbaşlar kurtarılmadı. Arabamız ve evimiz yandı. Bir anda her tarafı sardı, kül etti. Hayvanlar geçim kaynağımızdı, yok oldular gittiler”

    "HİÇBİR ŞEY DÜŞÜNEMEDİM"

    Songül Dülek de , “Apar topar koşarak geldim. İçeriye salmadılar. Hayvanları görünce hiçbir şey düşünemedim. Çok kötüydü. 20-30 hayvan yanmış. Ben o hayvanlara üzüldüm, başka bir şeye değil” sözleriyle gözyaşı döktü.

     Manavgat'ta ormanlık alanda yangın!
    Manavgat'ta ormanlık alanda yangın! Haberi Görüntüle
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ