Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Arefe gününün 9 günlük Kurban Bayramı içinde yer alması, beraberinde; Arefe günü bankalar açık mı? Arefe günü eczaneler açık mı? ve Arefe günü PTT açık mı? sorularını getirdi. Peki; Arefe günü yani 20 Ağustos Pazartesi günü hangi kurumlar açık? İşte cevabı...

BANKALAR PAZARTESİ GÜNÜ AÇIK MI?

Bankalar Pazartesi günü yarım gün açık olacak. Bankacılık işlemlerini yapmak isteyenler Pazartesi günü saat 12.30'a kadar işlemlerini bankalarda tamamlayabilirler. 

AREFE GÜNÜ PTT AÇIK MI?

Bankalar için geçerli olan durum PTT için de geçerli. PTT'de işlem yapmak isteyenler için 20 Ağustos Pazartesi günü saat 12.30'a kadar PTT'ler açık olacak. Banka ve PTT'ler Pazartesi günü saat 12.30'dan sonra bayram tatiline çıkacaklar.

AREFE GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI?

Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelik'in 34. maddesinde yer alan "Birden fazla eczane bulunan yerlerde, belirlenen çalışma saatleri dışında ve resmî tatil günlerinde yalnız nöbetçi eczaneler açık kalır. Nöbetçi eczane dışındaki eczaneler nöbet saatlerinde faaliyet gösteremezler." iafedesi gereği 20 Ağustos Pazartesi günü sadece nöbetçi eczanelerimiz hizmet verecek, diğer eczaneler kapalı olacak.