Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Televizyon Arka Sokaklar oyuncuları kim? Arka Sokaklar konusu ne? Arka Sokaklar'da kim kimdir?
    1

    ARKA SOKAKLAR KONUSU

    Yüzyıllara meydan okuyan, büyülü, kocaman bir şehir ; İstanbul. Ve bu şehrin her sokağını, herkes için daha güzel, daha ‘yaşanır’ bir yer yapmak uğruna her türlü kötülüğe ve sıkıntıya meydan okuyan yürekli polislerimiz…

    İstanbul Polis Teşkilatı Asayiş Şube’de görev yapan ‘sivil’ bir ekip, minibüsleriyle bu metropolün sokaklarını arşınlamakta ve karşılarına çıkan her türlü kanunsuzlukla savaşmaktadırlar. Polislerimiz, görevleri sırasında, değişik ve çeşitli insan hikayeleriyle sürekli karşılaşmaktadır. Zaman zaman gülümseten, zaman zaman da iç burkan bu hikayelere; meslek yıllarının tecrübesi ve ‘babalığıyla’ yaklaşan, ekibin diğer genç üyelerine de yol gösteren Rıza Baba olur. Rıza Baba; ekibe, hem mesleğe hem de hayata dair pek çok şeyi öğretecek, unutulanları hatırlatacaktır.

    Kısacası, polislerimizin ve ailelerinin hayatları ile İstanbul sokaklarının serüveni iç içe geçecek, kahramanlarımız; sevinçte, kederde, aşkta ve yalnızlıkta her zaman birbirlerinin yanında olacaklar. İçlerinden biri tökezlediğinde hep birlikte ona destek olup ayağa kaldıracaklar.

    2

    Sevi Demirçivi (Amir Ümit )

    3

    Rabia Kaya (Nuray Yıldız)

    4

    Serhat Midyat

    Servan

    5

    Gaye Gürsel

    Esra

    6

    Emre Törün (Civan)

    7

    Alp Korkmaz

    Ali Akdoğan

    Asıl görevi keskin nişancılık. Rıza Baba’nın kızı Pınar’la evli, iki de çocukları var, Efe, Zeyno. Ekibin elinde büyüyen ve hayata atılan cesur, duyarlı genç bir adam.

    8

    Merve Oflaz

    Bahar Ayan

    Kısa zamanda ekibin vazgeçilmezlerinden biri haline gelen Bahar, komiser yardımcısı ünvanıyla görevini Rıza Baba’nın yanında sürdürmekte.

    9

    Yiğitcan Ergin

    Cemal Şahin

    Ekibin Ankara Emniyeti’nden yeni transferi. Güçlü, becerikli ve tehlikeye atılırken tereddütsüz... Genç yaşına rağmen oldukça tecrübeli; sokakları ve insanları iyi biliyor.

    10

    Pınar Soylu Akdoğan

    Elvan Dişli

    Ali Komiser ile evlidir ve Rıza Müdür'ün kızıdır.

    11

    Engin Balkan

    İlker İnanoğlu

    3. Sınıf Emniyet Müdürü'dür.

    12

    Ela Yörüklü

    Ezgi Vural

    Ekibin bir diğer yeni transferi. Yaşına göre oldukça zeki, cesur; ve bir o kadar da inatçı bir ‘dişi kurt’…

    13

    Ozan Çobanoğlu

    Hakan Çınar

    Terörle Mücadele Şube’den transfer. Olaylara sabırlı ve dikkatli yaklaşımı sayesinde sonuca ulaşan, çevik, inatçı, sıkı bir “iz sürücü". Uyumlu ve sakin kişiliğiyle ön planda.

    14

    Özgür Ozan

    Hüsnü Çoban

    Ekibin başkomiseri ve Rıza Baba’yla birlikte en eskisi. Ekibin gülümseyen-gülümseten yüzü. Başına gelen türlü aksiliklerden yılmayan, insani sıcaklığını asla kaybetmeyen bir ‘yurdum insanı’.

    15

    Şevket Çoruh

    Mesut Güneri

    Özel ekibin komiserlerinden. 90’lı yıllarda doğuda Özel Harekat’ta görev almış. Bu görevden kalma travmalarla dönmüş İstanbul’a. Oğlu Tunç’u neredeyse tek başına büyütmüş-büyütmekte. İşinde de özel hayatında da sert-sivri. Ama aile içinde, yani ekipte, sevilen sayılan bir ‘ağabey’.

    16

    Zafer Ergin

    Rıza Soylu

    İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube’de emniyet müdürü. Ekibin lideri, çimentosu, babası. Sezgileri, iradesi ve tecrübesiyle kendini mesleğine, ailesine, hayata adamış bir adam.

    17

    Oya Okar

    Selin Demirci

    Terörle Mücadele Şubesi’nden 4 yıl önce ekibe transfer olan Selin Komiser, profesyonel anlamda ekibin, özel hayatında ise Mesut’un göz bebeği…

    18

    Tekin Çoban

    Onur Bay

    Hüsnü'nün ortanca oğludur. Dizi oyuncusudur.

    19

    Tunç Güneri

    Kerimhan Duman

    Mesut'un oğludur. Kimsesiz çocuklara yardım eder.

    20

    Zeliha Çoban/Zeliş

    Yüsra Geyik

    Hüsnü'nün en büyük kızıdır.Haber muhabiridir.

    Haberi Hazırlayan: Elif Avcı
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ