Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Hava Durumu YANACAĞIZ! Son dakika sıcak hava uyarısı! Avrupa'yı kavuran sıcak hava Türkiye'ye geliyor

    Avrupa'yı etkisi altına alan aşırı sıcaklar, hafta sonundan itibaren Türkiye'yi de etkilemeye başlayacak. Batı bölgelerinde sıcaklılar 40 dereceyi görecek.

    Küresel ısınmanın etkisinin de olduğu yüksek sıcaklıklar Avrupa'yı kavuruyor. Sıcak havaya karşı arka arkaya uyarılar yapılırken, alarm seviyesi en üst seviyeye çıkarıldı.

    TÜRKİYE'Yİ DE ETKİSİ ALTINA ALIYOR

    Avrupa'da etkisini gösteren sıcak havanın önümüzdekihaftadan itibaren Türkiye'yi de etkisi altına alacağı tahmin ediliyor.

    26 Temmuz Cuma gününden itibaren yağışlı hava Türkiye'yi terk ederken, yerini sıcak ve güneşli havaya bırakıyor. Sıcaklıkların batı bölgelerinde 1 ila 3 derece artması bekleniyor.

    REKLAM

    Hafta sonundan itibaren ise tüm Türkiye'de etkili olacak sıcak hava etkisini gösteremeye başlayacak. Cuma gününe göre sıcaklıkların 5 ila 8 derece artması bekleniyor. Çanakkale, Edirne, İzmir'de sıcaklıklar 35 dereceyi bulurken, termometreler Aydın'da 36, Muğla'da 37'yi ölçecek.

    28 Temmuz Pazar gününde sıcak hava dalgası iç bölgeleri de etkisi altına alırken, Ankara 33, Konya 34, Isparta 37, Aydın 38, Diyarbakır 40 dereceyi görecek.

    Hafta başında da sıcaklıkların yüksek değerlerde seyretmeye devam etmesi bekleniyor. 29 Temmuz Pazartesi günü bazı şehirlerde beklenen en yüksek sıcaklıklar şöyle:

    İstanbul 33

    Balıkesir 37

    İzmir 36

    Muğla 37

    Ankara 33

    Konya 34

    Diyarbakır 40

    Şanlıurfa 40

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ