Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem CHP Antalya milletvekili adayları kimler? İşte 2018 CHP Antalya milletvekili aday listesi

    CHP Antalya milletvekili adayları açıklandı. CHP, 27. dönem milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim etti.CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. Bölge 1. sıra adayı olurken, Abdüllatif Şener de Konya 1. sıradan aday gösterildi. CHP milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Eren Erdem aday gösterilmezken, Ali Şeker İstanbul 2. bölgeden aday oldu.

    Partiler dün milletvekili listelerini YSK'ya teslim etti. YSK’ya gelenCHP heyeti de milletvekili listesini teslim etti. Listede tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu İstanbul 2. bölge 1. sıradan aday gösterildi.KHK ile ihraç edilen anayasa hukukçusu akademisyen Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ise İstanbul 1. bölge 9.sıradayken, 1.sıraya alındı. Ayrıca CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin ekibinde olduğu bilinenüç isim aday listesinde yer aldı. Halen Meclis Başkanvekili olan Yaşar Tüzün Bilecik 1. sıradan, Tanju Özcan Bolu 1.sıradan, Mehmet Göker Burdur 1.sıradan aday gösterildi. Emre Köprülü ise Tekirdağ dördüncü sırada yer bulabildi.

    CHPANTALYAMİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

    REKLAM

    CHP'nin Antalya milletvekili adayları merakla bekleniyordu. YSK'ya teslim edilen listeden sonraCHP Antalya milletvekili adayları belli oldu. İşte o isimler...

    DENİZ BAYKAL

    ÇETİN OSMAN BUDAK

    RAFET ZEYBEK

    AYDIN ÖZER

    CAVİT ARI

    FİGEN ALBUGA ÇALIKUŞU

    SEVGİ DOĞAN

    NUSRET BAYAR

    ŞENGÜL YEŞİLDAL

    VAHAP TUNCER

    KEMAL BİLAL ÖNER

    ALİ TAKAVUT

    SİBEL GEZEN

    NAZMİ GÜNDÜZ

    ÖZLEM ŞAHİN

    İSMAİL HAKKI GÜL

    Haberi Hazırlayan: Helin Genç
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ