Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem CHP Gaziantep milletvekili adayları kimler? İşte 2018 CHP Gaziantep milletvekili aday listesi

    CHP Gaziantep milletvekili adayları açıklandı. CHP, 27. dönem milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim etti.CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. Bölge 1. sıra adayı olurken, Abdüllatif Şener de Konya 1. sıradan aday gösterildi. CHP milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Eren Erdem aday gösterilmezken, Ali Şeker İstanbul 2. bölgeden aday oldu.

    Partiler dün milletvekili listelerini YSK'ya teslim etti. YSK’ya gelenCHP heyeti de milletvekili listesini teslim etti. Listede tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu İstanbul 2. bölge 1. sıradan aday gösterildi.KHK ile ihraç edilen anayasa hukukçusu akademisyen Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ise İstanbul 1. bölge 9.sıradayken, 1.sıraya alındı. Ayrıca CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin ekibinde olduğu bilinenüç isim aday listesinde yer aldı. Halen Meclis Başkanvekili olan Yaşar Tüzün Bilecik 1. sıradan, Tanju Özcan Bolu 1.sıradan, Mehmet Göker Burdur 1.sıradan aday gösterildi. Emre Köprülü ise Tekirdağ dördüncü sırada yer bulabildi.

    CHPGAZİANTEPMİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

    REKLAM

    CHP'nin Gaziantep milletvekili adayları merakla bekleniyordu. YSK'ya teslim edilen listeden sonraCHP Gaziantep milletvekili adayları belli oldu. İşte o isimler...

    BAYRAM YILMAZKAYA

    İRFAN KAPLAN

    HÜSEYİN YALÇIN

    ÖZGÜR YILMAZ

    HASAN ÖZTÜRKMEN

    HÜSEYİN CAHİT KARGINER

    NACİ KILIÇ

    ADİLE MERVE ALTINBAŞ YILMAZ

    NESRİN TUNCEL

    SELİM KARAHAN

    ERDİNÇ TÜTÜNCÜLER

    NERİN TÜRKMEN

    YILMAZ DEMİRDELEN

    MEHMET TURAN GÜNDOĞDU

    Haberi Hazırlayan: Helin Genç
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ