Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Milyonlarca izleyicisi olan Dexter, 7 yıl ara verdikten sonra 9. sezonuyla ekranlara geri dönüyor. Başrolünde Michael C. Hall'ın yer aldığı dizi 22 Eylül 2013'te final yapmıştı.

İlk olarak 1 Ekim 2006'da Showtime kanalında gösterilmeye başlayan Amerikan drama dizisinin 2021 sonbaharında 10 bölümlük bir sezonla yeniden ekranda olacağı duyuruldu.

Showtime yöneticisi Gary Levine, yaptığı açıklamada, "Dexter, hem milyonlarca hayrana sahip, hem de Showtime için çok özel bir dizi" dedi.

Levine, "Clyde Philips ve Michael C. Hall’un da dizide yer aldığını bildirmekten mutluluk duruyorum ve yeni sezonu çekip yayınlamak için sabırsızlanıyoruz." şeklinde konuştu.

Dizinin geri dönüşü sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Yıllar sonra yeni sezonu ile yeniden seyircisiyle buluşacak olan Dexter'ın 2021 yılının sonbaharında yayınlanmasının muhtemel olacağı belirtiliyor.

Öte yandan Michael C. Hall, bu dizi ile 2010 yılında Altın Küre ödülünün sahibi olmuştu. James Manos Jr.'ın'ın senaryosunu yazdığı Dexter'ın yönetmen koltuğunda ise John Dahl, Steve Shill ve Keith Gordon da dahil olmak üzere birçok kişi oturmuştu.

BİR SERİ KATİLİN ESRARENGİZ HİKAYESİ

Dexter'da baş karakter Dexter Morgan, Miami Metro Polis Departmanı’nda çalışmaktadır. Kendisi bir kan sıçrama analizcisi olarak görev yapmaktadır. Ancak Dexter Morgan’ın bilinmeyen gizli bir yaşamı daha vardır. Kimsenin bilmediği bu gizli hayatında bir seri katil olarak yaşamaktadır.

Bu esrarengiz hikaye, Darkly Dexter adlı romandan uyarlandı.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri