Son Dakika

"Diriliş Ertuğrul 101. yeni bölüm ne zaman yayınlanacak? Diriliş Ertuğrul yeni bölüm bugün var mı?" Çarşamba günlerinin reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümünün yayınlanmasını bekleyen yüzbinlerce kişi bu sorunun cevabını arıyor. Yılbaşı haftası nedeniyle birçok dizi yeni bölümünü yayınlamadı. Geçtiğimiz hafta 100. bölümünü geride bırakan Diriliş Ertuğrul'un fragmanı yayınlanmıştı. 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL BU AKŞAM YAYINLANACAK MI?

Yüzbinlerce kişi tarafından ilgiyle izlenen ve yayınlanan her bölümünden sonra bir sonraki bölümü heyecanla beklenen Diriliş Ertuğrul, 27 Aralık 2017 Çarşamba Günü 100. bölümünü yayınladı. Büyük heyecana sahne olan Diriliş Ertuğrul 100. bölümde Ertuğrul Bey, oğlu Gündüz'ü Karacahisar'a yaptığı şok sızma ile kurtarmayı başardı. Kayı Obası'na sağsalim dönmeyi başaran Ertuğrul Bey, uzun zamandır planlanan ancak bir türlü gerçekleşmeyen, izleyici tarafından da haftalardır beklenen Karacahisar Kalesi'ne gaza yapmanın zamanı geldiğinin sinyalini verdi. Diriliş Ertuğrul 100. bölümünün bu sahneyle sona ermesi sonucu birçok kişi merakla fragmanı bekledi. Diriliş Ertuğrul 101. yeni bölüm fragmanı, dizinin bitiminden hemen sonra yayınlandı. Birçok dizinin yeni yıl sebebiyle yeni bölümlerini bir hafta ertelemesi sonrası, Diriliş Ertuğrul izleyicileri, "Diriliş Ertuğrul bu akşam yeni bölüm var mı? Diriliş Ertuğrul 101. yeni bölüm ne zaman yayınlanacak?" sorularını yoğun şekilde aramaya başladı. Diriliş Ertuğrul 101. yeni bölüm bu akşam yayınlanmayacak.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 101. YENİ BÖLÜN NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Diriliş Ertuğrul'un instagram resmi hesabından dün gece saatlerinde bir açıklama yayınlandı. "Dirilişdizisi" hesabından yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Kanalımızda 4 sezondur kaliteden ödün vermeden yayınlanmakta olduğumuz Diriliş "Ertuğrul", siz izleyicilerimizin yoğun ilgisiyle karşılık buldu.

Halkımızın her kesimi tarafından büyük bir heyecanla takip edilen dizimizin, alıştığınız kalitesinden ödün vermemek için tüm ekibimiz ile büyük emek vererek çalışmaktayız.

Diriliş "Ertuğrul" yeni bölümüyle 10 Ocak Çarşamba sizlerle olacaktır.

Anlayışınız için teşekkürlerimizi sunarız."

DİRLİŞ ERTUĞRUL 101. YENİ BÖLÜM FRAGMANI VE YAŞANACAKLAR

Diriliş Ertuğrul 101. yeni bölüm fragmanında Ertuğrul Bey, Hanlı Pazar'da civardaki tüm Türkmen obaların beylerini topluyor. Sultan Alaaddin tarafından Uçbeyi ilan edilen Ertuğrul, Hanlı Pazar'da düzenlediği Toy'da, Bizans'ın Karacahisar Kalesi Tekfur'u Ares'i kastederek, " O soysuzun cezasını kesme vakti gelmiştir." diyor. Ertuğrul Bey sözlerini, " Gayret bizim, zafer Allah'ındır!" şeklinde sürdürerek Karacahisar Kalesi'ne karşı gaza etme vaktinin geldiğinin mesajını veriyor. Ertuğrul Bey, Karacahisar'ın ele geçirilmesiyle, Bizans ticaretinin kalbi olan Nikea ve Konstantiniyye'nin de (İstanbul) fethinin önünün açılacağını dile getiriyor.

Hamleler ve planlar yapan sadece Ertuğrul Bey değil tabi ki. Saadettin Köpek'in emriyle obasını taşıyıp, ağabeyinden kalan Çavdar Obası'nın başına geçmeyi planlayan Bahadır Bey, birkaç bölümdür planladığı ancak hayata geçiremediği otağı 101. bölümde ele geçirecek gibi görünüyor. Diriliş Ertuğrul 101. yeni bölüm fragmanında Bahadır Bey'in emriyle, oğlu Sancar'ın komutasındaki Alpler,  Çavdar Obası'na saldırıya geçiyor. Fragmanda Bahadır Bey'in 100. bölümde mesajını verdiği gibi oğlu Sancar ile gizlice görüşmeye gittiği görülüyor.

Bahadır Bey, Sancar'a, "Gün, Bu gündür! Sana emir verdiğimde obayı basacaksın" diyerek obaya saldırının talimatını veriyor. Sancar ise, babası Bahadır Bey'in emrine karşılık "Gün kıyam günüdür! Dökeceğimiz her kan helalimizdir." cevabıyla Çavdar Obası'na saldırıyı başlatıyor. Fragmanda, Sancar Bey komutasındaki Alplerin, Çavdar Obası'nın başı Aslıhan Hatun'un otağını basarak Aslıhan Hatun'u etkisiz hale getirdikleri görülüyor. Turgut Alp ise, fragmanda ortalarda görünmüyor. Baskın büyük olasılıkla Turgut Alp'in, Ertuğrul Bey'in yanında Hanlı Pazar'da olduğu sırada gerçekleşecek. Bahadır Bey'in 100. bölümde " Alpler, Turgut'a itibar ederler, onun obada olmaması gerekiyor" sözleri de bu ihtimali güçlendiriyor. Bahadır'ın Bey Otağı'na kurulması, baskının başarıya ulaştığını gösteriyor. 

Baskını haber alan Turgut Alp ve yanındaki bir avuç Alp, Ertuğrul Bey'e durumu anlatıyor. Ertuğrul Bey ve Alpleri ile birleşen Turgut Alp önderliğindeki Çavdar Alpleri, baskın ile ele geçirilen Çavdar Obası'nı kurtarmak için yola çıkıyorlar. 

Diriliş Ertuğrul 101. yeni bölüm fragmanında en çok merak edilen sahne ise kuşkusuz, Ares'in, Karacahisar Kalesi'nin bahçesinde idam ettiği kişiler. Fragmanda Ares'in birkaç kişiyi idam ettiği görülse de, idam edilenlerin silueti net olarak gösterilmiyor. Ancak Ares, çok büyük olasılıkla Ertuğrul Bey'in 100. bölümde Karacahisar Kalesi'ne sızan Alplerini ele geçiriyor ve onları idam ediyor. Bilindiği üzere, Ares, Ertuğrul Bey'in oğlunu kaçırmış, Ertuğrul Bey de, Atsız'ın yardımıyla Karacahisar Kalesi'ne Alpleri ile sızmıştı. Daha sonra oğlu Gündüz'ü sağsalim kurtararak obasına dönen Ertuğrul Bey, alplerini fetih için hazırlık amaçlı Karacahisar Kalesi'nde bırakmıştı. Ares, Kale'de arama talimatları vererek, seferberlik ilan etmişti.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 100. BÖLÜMDE NELER YAŞANMIŞTI?

Diriliş Ertuğrul 100. bölümde, Ertuğrul Bey, Karacahisar Kalesi'ne baskın için planını yaparak yola çıktı. Karacahisar Kalesi'ne, Nikea'dan gönderilen tüccar Niko'nun yanındaki destek birlikleri, Karacahisar'daki casus "Atsız Bey" sayesinde öğrenen Ertuğrul, ilk olarak bu birlikleri yok etmek için harekete geçti. Birlikleri yok ettikten sonra, Haçlı kıyafetlerini giyerek Kale'ye sızma planı yapan Ertuğrul Bey planını kusursuzca işletti ve hem Niko'yu ele geçirdi, hem de Karacahisar'ı güçlendirecek olan muhafızları etkisiz hale getirdi. Kale'nin yakınlarında bir mağarada saklanan ve sabahın ilk ışıklarıyla Kale'ye sızmayı bekleyen Ertuğrul Bey, hiç hesapta olmayan bir şekilde oğlunun kaçırıldığı haberini aldı. "Türkleri bu topraklardan yok edeceğim" diyerek her fırsatta hain planlar yapan Bizans'ın Karacahisar Kalesi tekfuru Ares, bilindiği üzere 99. bölümde Titan adlı bir şövalyeyi Kayı Obası'na saldırıya uğramış bir tüccar kılığında sızdırmıştı. Titan, Ertuğrul'un Karacahisar'ı fethedeceğini Gündüz'den öğrenir öğrenmez, Gündüz'ü kandırarak Oba'dan kaçırdı. Ares, Gündüz kozuyla Ertuğrul'un Kale'ye düzenleyeceği gazanın önüne geçmeyi başardı. Titan'ın, Gündüz'ü, Ares'e getirdiği sırada, elinde taş parçası bulunan Gündüz, Ares'in gözüne vurmuş ve 99. bölüm orada son bulmuştu. Diriliş Ertuğrul 100.bölümde Gündüz'den aldığı darbe sonucu Ares'in gözünün kör olduğu ortaya çıktı. Ares, bu duruma karşı öfkesine yenik düşerek Gündüz'ü öldürmek istedi, ancak Titan ve Maria bu duruma engel oldu. Ertuğrul Bey, haberi alır almaz, oğlunu kurtarmak için planlar yapmaya başladı. Ares'e, çocuğunun onun elinde olduğunu bilmediğini düşündürmeye çalışan Ertuğrul Bey, tüccar Niko'nun kılığına girmiş olan Atsız Bey'den Gündüz ile ilgili bilgileri öğrendikten sonra, Bamsı ve Atsız Bey'le, Karacahisar Kalesi'ne sızdı. Bamsı'nın dikkati ile Maria'nın aslında Ares'e düşman olduğunu farkeden Atsız Bey, Maria'nın yardımıyla Ertuğrul Bey'i zindana götürdü. Gündüz'ü kurtaran Ertuğrul Bey ve Bamsı, Kale'den Gündüz'ü de alarak sağsalim Kayı Obası'na ulaştı. Kale'deki Alpler, Kale'nin fethi için Kale'de saklanmaya devam etti. Niko rolündeki Atsız Bey'de kendini olayların dışındaymış gibi göstermeyi başardı. Yaralanan Maria da olaylarla ilişkisi yokmuş gibi Kale'de kalmayı başardı. 

Gözlerimizi Çavdar Obası'na çevirdiğimizde ise Bahadır Bey'in, Oba'yı ele geçirmek için hain planlarını görüyoruz. Diriliş Ertuğrul 100. bölümde Bahadır Bey, Oba'yı ele geçirmek için harekete geçiyor ve oğlu Sancar komutasındaki Alpler ile Oba'yı kuşatmayı planlıyor. Bu duruma karşı uyanık olan Turgut, en güvendikleri Çavdar Alp'i olan Kırca'yı Bahadır'ı takip etmekle görevlendiriyor. Bahadır Bey'in oğlu Sancar'la, Oba'ya saldıracağını öğrenen Kırca, tam oradan uzaklaşacakken, Bahadır ve Alpler tarafından yakalanarak öldürülüyor. Olayın izini sürerek Kırca'ya ulaşmaya çalışan Turgut ve Alpleri, Bahadır'ın emri ile oğlu Sancar tarafından eşkiya kılığında pusuya düşürülüyor. Pusuda birçok Çavdar Alp'i şehit olurken Turgut yiğitliğiyle bir Alp'i ile sağsalim kurtuluyor ve Bahadır'ın oğlu Sancar'ı hafif şekilde yaralıyor. Oğlundan haber bekleyen Bahadır Bey, istediği haberi alamayınca Oba'yı ele geçirme planını ertelemek durumunda kalıyor. Tehlikenin farkında olan Turgut ve Aslıhan Hatun, Oba'daki Alp sayısını ve güvenliği artırıyor.

 


Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 03 Ocak 2018 Çarşamba 21:47
    Yuh diyorum artik kac etti bu. Aciyoruz tv yi diziyi izleyelim diye bakiyoruz ki eski bolum bir degil iki degil . Yapimcilarin islerini ve biz izleyicileri ciddiye almalarini umuyorum
  • Misafir 03 Ocak 2018 Çarşamba 21:40
    Gittikce kötüleşiyor diriliş Trt kotu bir kanal butun Kanallara benzedi
  • Misafir 03 Ocak 2018 Çarşamba 20:30
    3 ocakta yeni bolum yayinlanacak diye haber yapildi son anda yayinlamadiniz, cok ayip!!!!
Tüm yorumları göster(13)
Kalan karakter : 2000
adblock
Adblocker kullanıyorsunuz.

Değerli okurumuz,
Farkında olarak veya olmayarak Adblocker (Reklam Engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. Habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. Bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları.

Elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.