Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, bugün Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi önünde 5 kişinin yaralanması ile sonuçlanan silahlı olaya karışan taraflara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, tarafların bir gün önce trafikte yol verme nedeniyle tartıştıkları, bugün ise hastanenin önünde tesadüfen karşılaştırları, olayın bunun neticesinde meydana geldiği belirtildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

"23.10.2017 günü trafikte yol verme yüzünden çıkan tartışma sonucunda olaya karışan taraflar, 24.10.2017 günü saat 17.30 sıralarında Selimiye Mahallesi Tıbbiye Caddesi üzerinde bulunan Siyami Ersek Kalp ve Damar Hastanesi önünde tekrar karşılaşmış ve aralarında çıkan sözlü tartışma sonrasında yanlarında bulunan pompalı tüfek ile birbirlerine ateş etmişlerdir. Olaya karışan şüphelilerden 3 kişi ayaklarından yaralanmış olup tedavileri değişik hastanelerde devam etmektedir. Olay sırasında yoldan geçerken yaralanan 2 kişi ise ayakta yapılan tedavileri sonrası taburcu olmuşlardır. Ayrıca hastane önünde bulunan ambulans aracında ve hastane penceresinde zarar meydana gelmiştir. Emniyet birimlerince olay yerinde ele geçen deliller muhafaza altına alınmış olup olayla ilgisi bulunduğu tespit edilen firari şüphelilerin aranmasına ve diğer delillerin temini noktasında araştırmalara devam edilmektedir.

Alınan bilgiye göre, Kadıköy'de bulunan Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bahçesinde, aralarında husumet bulunduğu belirtilen iki ailenin fertleri arasında tartışma çıktı. AA'nın haberine göre; tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü.

Bu sırada, bir kişi, hastane bahçesinde bulunan, plakası alınamayan otomobilden aldığı pompalı tüfekle ateş açtı. Açılan ateş sonucu, 4 kişi yaralandı.

Yaralılar, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrehisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olay nedeniyle hastane bahçesine, çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Aralarında özel harekat polislerinin de olduğu ekipler, hastane önünde yoğun güvenlik önlemi aldı. Olay yerinde incelemelerde bulunuldu.

Öte yandan, açılan ateş sonucu başhekimlik binasının penceresinin ve hastane bahçesindeki tabelaların da isabet aldığı görüldü.

Olayın ardından kaçan şahısların yakalanmasına çalışıldığı öğrenildi.