Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Son 16 eşleşmeleri belli oldu. Senegal fair-pay uygulamasının kurbanı oldu. Video yardımcı hakem (VAR) sisteminin damga vurduğu, neredeyse çalınan penaltıların çoğunda etkisi olan video yardımcı hak sisteminin de sıkça kullanıldığı turnuvada grup maçlarında son oyunlar dün oynandı.İşte Dünya kupasında üst tura çıkan takımlar ve son 16 eşleşmeleri...

DÜNYA KUPASI SON 16 EŞLEŞMELERİ

Fransa - Arjantin

Uruguay - Portekiz

İspanya - Rusya

Hırvatistan - Danimarka

Brezilya - Meksika

İsveç - İsviçre

Kolombiya - İngiltere

Belçika - Japonya

TARİHLERİ DE BELLİ OLDU

30 HAZİRAN

17.00 Fransa - Arjantin

21.00 Uruguay - Portekiz

1 TEMMUZ

17.00 İspanya - Rusya

21.00 Hırvatistan - Danimarka

2 TEMMUZ

17.00 Brezilya - Meksika

21.00 Belçika - Japonya

3 TEMMUZ

17.00 İsveç - İsviçre

21.00 Kolombiya - İngiltere 

JAPONYA FAİR-PLAY İLE TURLADI!

Dün akşam oynan son grup maçında Japonya ile Senegal'in averaj ve puanları eşit olunca, gördükleri kart sayılarına bakıldı. Sarı kart sayısı daha fazla olan Senagal Fair-play kurbanı oldu. Fair-play' de grubun en yüksek puanına sahip Japonya, bu puan farkı ile Senegal'i geride bıraktı.

SON 8 EŞLEŞMELERİ ŞU ŞEKİLDE OLACAK

Son 16 turunda eşleşen takımlar belli oldu. Bu eşleşmelerden çıkacak takımların kimler ile eşleşeceği ise görselimizde.

GOL YEMEYEN TEK TAKIM URUGUAY

Grup aşamasında gol yemeyen tek takım ise Uruguay oldu.

A Grubu'nda 3'te 3 yaparak son 16 turuna yükselen ve B Grubu ikincisi Portekiz ile eşleşen Uruguay, 3 maçında da kalesini gole kapatan tek takım olmayı başardı. Galatasaraylı file bekçisi Fernando Muslera'nın kalesinin korduğu Uruguay, ilk maçında Mısır'ı ve ikinci maçında Suudi Arabistan'ı 1-0, son maçında ise Rusya'yı 3-0 mağlup ederek +5 averaj ve 9 puan ile birlikte son 16 turuna yükselme başarısı gösterdi. Uruguay, A Grubu'nda oynadığı 3 maçta da gol yemezken, bu karşılaşmalarda kalesini gole kapatan file bekçisi, Fernando Muslera oldu. Galatasaray'da forma giyen Muslera, tüm grup maçlarında forma giyip gol yemeyen tek kaleci olmayı başardı.

BAKMADAN GEÇME