Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Avrupa İngiltere'de darbedilen imam öldü!

    İngiltere’nin Manchester kentinde, kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce ağır şekilde darbedilen 56 yaşındaki imam Jalal Uddin hayatını kaybetti.

    İngiliz basında yer alan habere göre Bangladeş asıllı Uddin, Manchester kentinin Rochdale bölgesindeki çocuk parkında kafasına darbeler almış şekilde bulundu.

    Perşembe gecesi saldırıya uğradığı belirtilen Uddin’in kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği kaydedildi.

    İngiliz basınında geniş yer alan haberlerde, bölge sakinlerinin Uddin’e "ırkçıların" saldırmış olabileceğini söylediğine işaret edildi.

    Öte yandan Manchester polisinden Başkomiser Rich Jackson darbedilerek öldürülen Uddin’in ırkçı saldırıya uğradığını gösteren bir bağlantıya henüz ulaşmadıklarını söyledi.

    Jackson, “Uddin'in o saatlerde camiden çıkıp bir arkadaşının evine uğradıktan sonra evine yürürken saldırıya uğradığını düşünüyoruz. Irkçı bir saldırı olduğu yönünde endişeler söz konusu. Fakat henüz saldırının bu sebeple olup olmadığını söyleyemiyoruz” ifadelerini kullandı.

    Bölgede güvenlik önlemlerinin artırıldığını dile getiren Jackson, “Detaylar ortaya çıktıkça ırkçı bir saldırı olduğu ortaya çıkarsa bunu paylaşacağız” dedi.

    Rochdale Camiler Konseyi Sorumlusu Dobir Miah ise konuya ilişkin, "İnsanlara sağduyu çağrısında bulunuyoruz. İnsanların günlük yaşamlarına engel olacak herhangi bir tehdit söz konusu değil" dedi.

    Manchester Ramazan Derneği Kurucusu Muhammed Şefik ise “Rochdale bölgesindeki bütün camilere acil güvenlik önlemleri almalarını, halkın camilerden güvende dönmelerini sağlamaları çağrısında bulunuyoruz” diye konuştu.

    AA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ